Zarząd spółki Copernicus poinformował w mediach społecznościowych, że w szpitalu im. św. Wojciecha w Gdańsku nie jest już stosowany chlorek potasu, by zabijać dzieci przed aborcją. Presja ma sens: jak widać, pikiety antyaborcyjne i modlitwy pod placówką na Zaspie przyniosły wreszcie pewien skutek. Nie tracimy jednak czujności. Całe szczęście, że nie są tam już wykonywane barbarzyńskie zastrzyki, natomiast szpital nie wycofał się z samych aborcji – dalej zabija poczęte dzieci.
Fundacja Życie i Rodzina kontynuuje więc protesty pod gdańskim szpitalem i dalej patrzymy jego personelowi na ręce. Dopóki nie przestaną tam ginąć dzieci nienarodzone, nie przestaniemy walczyć o ich życie.
Spółka Copernicus: już nie używamy chlorku potasu
„Oficjalnie informujemy, że w naszych szpitalach nie stosuje się obecnie chlorku potasu (KCl) do indukcji asystolii płodu” – napisał w czwartek 28 maja na Facebooku zarząd spółki Copernicus, kierującej szpitalem im. św. Wojciecha na Zaspie. Oznacza to, że barbarzyńska i nielegalna metoda zabijania została wreszcie wycofana. Oby całkowicie i na dobre, a nie tylko chwilowo, by zamknąć usta protestującym pod szpitalem obrońcom życia!
Aborcja chlorkiem potasu to jednak tylko jedna strona medalu. Szpital nie poinformował, że przestał zabijać dzieci – tylko, że nie robi tego tą konkretną metodą. Przypominamy też, że Prokuratura Gdańsk-Oliwa nadal prowadzi postępowanie w sprawie zabicia 5 dzieci chlorkiem potasu w 2025 roku. Szpital uporczywie odmawia przekazania dokumentów, które powinien udostępnić prokuratorowi już po pierwszym wezwaniu.
Zaspa musi przestać robić aborcje
Dziękujemy wszystkim, którzy biorą udział w Publicznych Różańcach o Zatrzymanie Aborcji pod Szpitalem na Zaspie i protestują przeciwko zabijaniu nienarodzonych dzieci. Oświadczenie spółki Copernicus pokazuje, że presja ma sens. Jednak potrzeba tej presji jeszcze więcej! Odpowiedzialni za zabójstwa zastrzykami w serce muszą ponieść odpowiedzialność karną, a szpital musi przestać przeprowadzać aborcje. Dlatego nie odpuszczamy: kontynuujemy akcję modlitewno-informacyjną o tym, co dzieje się na Zaspie.
Dalej pikietujemy i odmawiamy różaniec pod szpitalem im. św. Wojciecha – dołącz do nas, ratuj dzieci! Modlimy się przed głównym wejściem do szpitala w każdą 3. niedzielę miesiąca o godzinie 12.00. Najbliższy różaniec już 21 czerwca.
Tekst: Anna Nowak




