Szpital na Zaspie: chlorek potasu już nie jest stosowany

Przełom: szpital na Zaspie wycofuje się z chlorku potasu. Walczymy dalej!

Zarząd spółki Copernicus poinformował w mediach społecznościowych, że w szpitalu im. św. Wojciecha w Gdańsku nie jest już stosowany chlorek potasu, by zabijać dzieci przed aborcją. Presja ma sens: jak widać, pikiety antyaborcyjne i modlitwy pod placówką na Zaspie przyniosły wreszcie pewien skutek. Nie tracimy jednak czujności. Całe szczęście, że nie są tam już wykonywane barbarzyńskie zastrzyki, natomiast szpital nie wycofał się z samych aborcji dalej zabija poczęte dzieci.

Fundacja Życie i Rodzina kontynuuje więc protesty pod gdańskim szpitalem i dalej patrzymy jego personelowi na ręce. Dopóki nie przestaną tam ginąć dzieci nienarodzone, nie przestaniemy walczyć o ich życie.

Spółka Copernicus: już nie używamy chlorku potasu

„Oficjalnie informujemy, że w naszych szpitalach nie stosuje się obecnie chlorku potasu (KCl) do indukcji asystolii płodu”  – napisał w czwartek 28 maja na Facebooku zarząd spółki Copernicus, kierującej szpitalem im. św. Wojciecha na Zaspie. Oznacza to, że barbarzyńska i nielegalna metoda zabijania została wreszcie wycofana. Oby całkowicie i na dobre, a nie tylko chwilowo, by zamknąć usta protestującym pod szpitalem obrońcom życia!

Aborcja chlorkiem potasu to jednak tylko jedna strona medalu. Szpital nie poinformował, że przestał zabijać dzieci  –  tylko, że nie robi tego tą konkretną metodą. Przypominamy też, że Prokuratura Gdańsk-Oliwa nadal prowadzi postępowanie w sprawie zabicia 5 dzieci chlorkiem potasu w 2025 roku. Szpital uporczywie odmawia przekazania dokumentów, które powinien udostępnić prokuratorowi już po pierwszym wezwaniu.

Zaspa musi przestać robić aborcje 

Dziękujemy wszystkim, którzy biorą udział w Publicznych Różańcach o Zatrzymanie Aborcji pod Szpitalem na Zaspie i protestują przeciwko zabijaniu nienarodzonych dzieci. Oświadczenie spółki Copernicus pokazuje, że presja ma sens. Jednak potrzeba tej presji jeszcze więcej! Odpowiedzialni za zabójstwa zastrzykami w serce muszą ponieść odpowiedzialność karną, a szpital musi przestać przeprowadzać aborcje. Dlatego nie odpuszczamy: kontynuujemy akcję modlitewno-informacyjną o tym, co dzieje się na Zaspie. 

Dalej pikietujemy i odmawiamy różaniec pod szpitalem im. św. Wojciecha – dołącz do nas, ratuj dzieci! Modlimy się przed głównym wejściem do szpitala w każdą 3. niedzielę miesiąca o godzinie 12.00. Najbliższy różaniec już 21 czerwca.

Tekst: Anna Nowak


Sprawdź podobne wpisy

RatujŻycie.pl

Wykorzystujemy ciasteczka do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie.

Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług.

Informacja o tym, w jaki sposób Google przetwarza dane, znajdują się tutaj.