Święta nie dla wszystkich – relacja z Lublina

W ubiegły czwartek o godz. 15.00 po raz kolejny  pikietowaliśmy  na Placu króla Władysława Łokietka, w ścisłym centrum Lublina. Towarzyszyły nam już świąteczne dekoracje (choinka przed ratuszem i anioł), a także dźwięk kolęd odgrywanych na skrzypcach przez jednego z lubelskich ulicznych grajków. Staliśmy tam ze świadomością, że niestety nie wszystkim dzieciom jest dane cieszyć się taką atmosferą.

Nasz plakat przykuł uwagę wielu ludzi, czemu towarzyszyły mniej lub bardziej przychylne wypowiedzi przechodniów. Pewien pan podziękował nam za działanie, chwilę rozmawiała z nami siostra zakonna, ktoś zapytał o możliwość podpisania się w obronie życia. Szczególne zainteresowanie plakat wzbudził wśród grupy przechodzącej młodzieży, która przyglądała się z uwagą zdjęciu abortowanego dziecka.

Niestety, jeden z przechodniów powiedział, żebyśmy sami się zgnietli jak to dziecko na plakacie, inny z kolei, że jesteśmy nienormalni.  Cieszymy się, że jednak o wiele więcej osób dostrzega prawdę o okrucieństwie aborcji i rozumie, że jedynie jej pokazywanie może zmienić nastawienie społeczeństwa. Kilka osób robiło również zdjęcie naszemu plakatowi.

Kolejną pikietę planujemy tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, ale już dziś zapraszamy do kontaktu i włączenia się w działania na rzecz życia!

Konrad Malczyk

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

Lewacka nagonka medialna na ludzkie życie ma sprawić, iż kobiety będą postrzegać ciążę jako stan,

21 czerwca, 2024

Minister Zdrowia Izabela Leszczyna żąda kary dla Pabianickiego Centrum Medycznego za odmowę aborcji. Szpital miałby

20 czerwca, 2024

Tranzycja dzieci jest nie do zaakceptowania. W American College of Pediatricians powstał tekst deklaracji przeciwko

20 czerwca, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.