„Stoicie w dobrym miejscu”

14 czerwca lubelscy obrońcy życia ponownie stanęli pod miejskim ratuszem, by głosić prawdę o aborcji. Jak się okazało, miejsce i czas były idealne, gdyż sporo przechodniów zwracało uwagę na plakat, a co za tym idzie, odbierało przesłanie, które mu przyświeca.

Zanim jeszcze rozstawiliśmy plakat, pewien ojciec zgłosił pretensje, że przechodzi tędy jego dziecko i „musi na to patrzeć”. Nie próbował podejść i porozmawiać, wyłącznie wyraził swoją opinię. Nie był to jedyny taki przypadek. Kilkoro przechodniów rzucało między sobą krótkie „dzieci to widzą” i odchodziło w zniesmaczeniu. Jeden pan podszedł i zapytał wprost, czy nie przeszkadza nam, że takie obrazy są dostępne dla dzieci. Za to w przypadku, gdy dziecko pytało się mamy, co to jest, wskazując na plakat, ta ignorowała je i ostentacyjnie rozmawiała przez telefon.

Zdarzały się też sytuacje wulgarne. Pewien młody mężczyzna w niewybredny sposób stwierdził, że kobiety są winne aborcji, gdyż podejmują nieodpowiedzialnie współżycie. Inny pan z kolei uważał, że wolontariusze zostali zindoktrynowani przez Kościół. Zarówno jeden jak i drugi nie podjęli dyskusji. Obok plakatu przejeżdżał również pewien rowerzysta. Próbował być sarkastyczny i stwierdził, że stoimy w dobrym miejscu. Jak się przekonaliśmy rzeczywiście okazało się świetne, gdyż mogliśmy w ten sposób uświadamiać wielu przechodniów.

Jednakże doświadczyliśmy również mnóstwa życzliwości ze strony Lublinian. Kilku przechodniów pytało, czy mogą się podpisać pod projektem zakazującym aborcji. Wiele osób fotografowało plakat, niektórzy dziękowali za to, co robimy.

Kolejna lubelska pikieta odbędzie się już za tydzień, 22 czerwca pod szpitalem przy ul. Jaczewskiego, serdecznie zapraszamy!

Izabela Durma

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

Aborcja z przyczyn psychiatrycznych miała uleczyć pacjentkę, jednak tak się nie stało. Zabicie dziecka pozostawia

8 lipca, 2024

Amerykańska organizacja non profit Voice of Voiceless (Głos niemających głosu) oferuje wsparcie dla byłych homoseksualistów

4 lipca, 2024

Już we wrześniu tego roku w Warszawie otworzy się Queer Muzeum, czyli miejsce upamiętniające historię

3 lipca, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.