Stany Zjednoczone u progu zmian. Możliwy zakaz aborcji na wielką skalę!

Wspaniałe i dające nadzieję informacje napływają z USA. Sędziowie Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych skłaniają się do unieważnienia wyroków, które zalegalizowały aborcję na życzenie w całym kraju. Po wielu latach życie może zwyciężyć. Zmiana prawa może oznaczać zakaz aborcji na wielką skalę!

Decydujący moment

Wyrok Sądu Najwyższego w sprawie Roe przeciwko Wade z 1973 roku uczynił prawo do aborcji ważniejszym od prawo do życia i zmusił wszystkie stany do wprowadzenia aborcji na życzenie. W 1992 roku natomiast wyrok w sprawie Planned Parenthood przeciwko Casey potwierdził i umocnił te regulacje. Zbliża się decydujący moment, gdy Sąd Najwyższy ma wydać wyrok w sprawie z Missisipi, która wymaga przyjrzenia się prawu aborcyjnemu.

Sądu Najwyższego
Jane Roe / Fot. Lorie Shaull, Wikipedia

Przeciek z Sądu Najwyższego

Pojawił się przeciek: większość sędziów skłania się do unieważnienia wyroku Roe przeciwko Wade. Do mediów przedostała się robocza wersja orzeczenia, której autentyczność już potwierdził Przewodniczący Sądu. Wiemy, że dokument został sporządzony przez sędziego Samuela Alito i że na razie otrzymał poparcie 4 innych sędziów, a więc zdobył wymaganą większość głosów: 5 z 9.

Sędzia Alito uważa, że wyroki w sprawach Roe i Casey muszą zostać unieważnione. Z Konstytucji Stanów Zjednoczonych nie wynika prawo do aborcji, a zmuszenie poszczególnych stanów do zalegalizowania zabijania dzieci bardzo podzieliło naród. Sędzia dodał, że wyrok w sprawie Roe był „skandalicznie zły od samego początku. Jego uargumentowanie było wyjątkowo słabe, a decyzja miała szkodliwe konsekwencje. Nadszedł czas, aby wziąć pod uwagę Konstytucję i zwrócić kwestię aborcji do wybranych przedstawicieli społeczeństwa” (chodzi o przekazanie kompetencji w sprawie ochrony życia do poszczególnych stanów). Warto odnotować, że Alito w co najmniej kilku miejscach pisze o personelu klinik aborcyjnych per „aborcjoniści” – już sama zmiana w języku pokazuje, że sędzia rozumie różnicę pomiędzy udzielaniem pomocy medycznej a zabijaniem na zlecenie. 

Sądu Najwyższego
/Fot. Maria Oswalt, unsplash.com

Ostrożna nadzieja

Przeciek daje nadzieję na zmianę morderczego prawa, jednak najważniejsze jeszcze przed nami. Nie wiadomo, jaka będzie finalna wersja wyroku i ilu sędziów ostatecznie poprze stanowisko sędziego Alito. Organizacje pro-life ostrzegają, że przedwczesne ujawnienie roboczej wersji wyroku może zmobilizować aborcjonistów do działania, włącznie z zastraszaniem popierających go sędziów. Aborcja to biznes i ogromne pieniądze zarabiane na zabijaniu dzieci. A dostarczyciele usług aborcyjnych doskonale wiedzą ile mogą stracić.

Sądu Najwyższego
/Fot. Gayatri Malhotra, unsplash.com

Wyrok o ogromnym znaczeniu

Unieważnienie wyroków w sprawach Roe i Casey nie oznacza, że USA będzie chronić życie. Prawo federalne jedynie przestanie wymuszać, aby zapewniano prawo do aborcji. W wielu stanach nic się nie zmieni, jednak nawet proaborcyjny Instytut Guttmachera szacuje, że 26 stanów z mniejszą lub większą pewnością zakaże aborcji, jeśli tylko otrzyma możliwość wprowadzenia własnych regulacji.

Po raz pierwszy od dekad pojawiła się realna nadzieja na unieważnienie wyroku, który 49 lat temu odebrał dzieciom nienarodzonym w USA prawo do życia. Zbliża się decydująca chwila, na którą obrońcy życia czekali i o którą walczyli. Trudno nawet oszacować, jak wiele istnień ludzkich może uratować ten jeden wyrok. Z pewnością liczba ta pójdzie w miliony…

Tekst: Natalia Klamycka

aborcja to zabójstwo

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

Mocny początek wystąpień pro-life w Sejmie! Kaja Godek w obronie polskich dzieci: są mordowane bestialsko,

16 maja, 2024

Ostatnia rozprawa w sprawie, jaką założyła Księdzu Mirosławowi Matusznemu aborcjonistka Katarzyna Kotula. Tym razem w

14 maja, 2024

Ważna informacja dla osób, które zgłosiły się na wysłuchanie publiczne w sprawie aborcji w Sejmie!

12 maja, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.