Sąd nakazał wykonanie aborcji w 7. miesiącu ciąży

Szokująca zbrodnia w Brazylii. Lekarze zostali zmuszeni nakazem sądowym do wykonania aborcji w 7. miesiącu ciąży wyłącznie dlatego, że matka dziecka była nieletnia.

Nastolatka w ciąży

Nie jest do końca pewne, czy nastolatka zaszła w ciążę w wyniku gwałtu, bo źródła nie są co do tego zgodne, ale wiadomo, że ojcem dziecka był chłopak starszy od niej o 2 lata, z którym dziewczynka się spotykała.

11-latka była już w 22. tygodniu ciąży, kiedy jej matka zabrała ją do lekarza. Jako że wewnętrzne przepisy szpitala do przeprowadzenia tak późnej aborcji wymagały nakazu sądowego, matka dziewczyny wynajęła prawniczkę i zaczęła się o niego starać. 

Początkowo jedna z sędziów – Joana Ribeiro Zimmer – zablokowała sprawę. Próbowała przekonać dziewczynkę, by poczekała jeszcze trochę, urodziła dziecko i oddała je do adopcji. Nagrania jej rozmów z młodą matką zostały upublicznione, w efekcie czego sędzia może mieć kłopoty. 

aborcji w 7. miesiącu

Sądowy nakaz zabicia dziecka

Lekarze, którzy początkowo odmówili wykonania aborcji w tak zaawansowanej ciąży, ostatecznie zostali do tego zmuszeni przez sąd. Mimo wysiłków sędzi Zimmer zapadł wyrok, by przeprowadzić aborcję w ciągu doby. 

Zbrodnia oburzyła nawet polityków

Dziecko żyło 29 tygodni. Jego tragiczna śmierć wywołała oburzenie wśród polityków, którzy żądają wyjaśnień i ukarania osób odpowiedzialnych za zezwolenie na zabicie tak dużego dziecka. Christina Tonietto, członek Brazylijskiej Izby Deputowanych, przedstawiła sprawę jasno: „Chcemy, by każdy, kto popełnił przestępstwo, został pociągnięty do odpowiedzialności”. Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro uważa, że zabicie dziecka w 7. miesiącu życia prenatalnego jest zbrodnią, niezależnie od tego, jak się poczęło: „Niedopuszczalne jest mówienie o odebraniu życia tej bezbronnej istocie!”. Skarga trafiła do Ministerstwa Spraw Publicznych Brazylii.

Tylko nie pokazujcie, jak wygląda aborcja!
Ofiara późnej aborcji. Zdjęcie przykładowe

Cierpienie dziecka i matki

29. tydzień ciąży to czas, gdy dziecko jest już dobrze rozwinięte i może nawet przeżyć poza organizmem matki. Z pewnością odczuwa ból, a nawet więcej – wyniki badań wskazują na to, że dziecko nienarodzone może czuć go dużo intensywniej niż dorośli. 

Doświadczenie aborcji jest przyczyną ogromnego cierpienia zarówno dla zabijanych bestialsko dzieci, jak i ich matek. Wiele ofiar gwałtu, które dokonały aborcji, przyznaje, że aborcja była bardziej traumatyczna niż sam gwałt. Niczego nie naprawiła i nie polepszyła. Wręcz przeciwnie – stała się przyczyną trwającego latami ogromnego żalu i rozpaczy. 

Kiedy aborcji doświadcza 11-letnia dziewczynka, która z pewnością nie jest w pełni świadoma powagi swojej sytuacji, skutki będą jeszcze bardziej dramatyczne dla jej dalszego życia. Wszyscy, którzy przyczynili się do wmanipulowania nastoletniej matki w aborcję, powinni ponieść karę. Zginęło niewinne dziecko, a co dodatkowo przeraża – stało się to w majestacie prawa…

Tekst: Natalia Klamycka


Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

Sąd rejonowy w Lublinie skazał ks. Mirosława Matusznego za prezentowanie prawdy o aborcji.

22 maja, 2024

O możliwości zahamowania aborcji tabletkami i uratowania dziecka wspominała pediatra z wieloletnim stażem dr Grażyna

21 maja, 2024

W Sejmie Rzeczypospolitej miały miejsce wystąpienia dotyczące 4 projektów ustaw o aborcji. W sprawę zaangażowało

20 maja, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.