Sąd Apelacyjny w Częstochowie: policja nie miała racji, wolontariusz Fundacji Życie i Rodzina niewinny

Sąd apelacyjny potrzebował tylko 15 minut aby uniewinnić jednego z wolontariuszy Fundacji Życie i Rodzina. Został on oskarżony za udział w pikiecie przeciwko marszowi LGBT w Częstochowie w czerwcu 2019 roku.

Wyrok skazujący sądu pierwszej instancji był ewidentnie podbudowany ideologicznie, co znalazło potwierdzenie w dzisiejszej decyzji sądu.

„Cieszymy się, że w ostatnich dniach to kolejne zwycięstwo sprawiedliwości nad homolobby. To dobrze, że sądy potwierdzają, że można mówić prawdę o środowisku i ideologii LGBT, można także przeciw tej ideologii protestować” – powiedział Krzysztof Kasprzak, członek zarządu Fundacji Życie i Rodzina.

Dla przypomnienia, 16 czerwca 2019 r. ulicami Częstochowy przeszła tzw. „parada równości”, podczas której, wyśmiewano tradycyjną rodzinę, wiarę katolicką oraz sprofanowano wizerunek MB Częstochowskiej. Ponadto uczestnicy parady próbowali wedrzeć się na Jasną Górę. Na szczęście silna grupa obrońców normalności nie pozwoliła im na to.

Bulwersujące było też zachowanie policji, która nie wypełniała swoich obowiązków w sposób bezstronny. Jej funkcjonariusze zamiast pilnować przestrzegania prawa, stanęli po stronie środowiska atakującego tradycyjną rodzinę i świętości ważne dla większości Polaków.

Fundacja chciałaby podziękować wszystkim zaangażowanym w doprowadzenie sprawy do szczęśliwego finału, w tym: obrońcy naszego wolontariusza, mec. Pawłowi Szafrańcowi z Ordo Iuris i osobom, które się za nas modliły.

To już trzeci dobry wyrok w Częstochowie po tym, jak prawnicy Fundacji Życie i Rodzina doprowadzili do uniewinnienia dwóch innych osób obecnych na kontrze do parady LGBT w czerwcu 2019 r.

Oborna Jasnej Góry przed homoparadą

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

Sąd rejonowy w Lublinie skazał ks. Mirosława Matusznego za prezentowanie prawdy o aborcji.

22 maja, 2024

O możliwości zahamowania aborcji tabletkami i uratowania dziecka wspominała pediatra z wieloletnim stażem dr Grażyna

21 maja, 2024

W Sejmie Rzeczypospolitej miały miejsce wystąpienia dotyczące 4 projektów ustaw o aborcji. W sprawę zaangażowało

20 maja, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.