Ratuj życie – wezwanie do każdego z nas!

Ratuj życie

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele!

Wchodząc dziś na profile Fundacja Życie i Rodzina – Polska w mediach społecznościowych możecie być zaskoczeni, podobnie otwierając stronę internetową, która do tej pory była naszym narzędziem komunikacji.

To dalej Wasza Fundacja Życie i Rodzina, jednak zmieniliśmy logo i kolory, a ponadto mamy dla Was nowy portal – po gruntownym przeglądzie, rebrandingu i przebudowie. Jesteśmy też w nowej domenie: www.RatujZycie.pl – od dziś to na tej stronie znajdziecie najbardziej aktualne wiadomości pro-life z Polski i innych miejsc na świecie.

Kilka słów o każdym z nowych elementów.

Dlaczego akurat takie logo i kolory? Malinowa czerwień wyróżnia się i przykuwa uwagę. Jest to kolor zdecydowany, a jednocześnie ciepły. Kojarzy się z energią, dynamizmem, odwagą – tak jak działania podejmowane przez Fundację w obronie życia i rodziny. Od zawsze jesteśmy na pierwszej linii, gdy wrogie ideologie zagrażają fundamentalnym wartościom. Dostrzegamy i nagłaśniamy sytuacje, w których niewinnym dzieje się krzywda. Nie dajemy zapomnieć o dzieciach krzywdzonych przez promotorów śmierci i zniszczenia. Wiemy, że całkowita bezbronność wymaga zdecydowanej obrony i opowiadamy się po stronie ofiar, nie sprawców.

Logo ma kształt sygnetu, w którym dostrzeżecie dwa kształty: dziecko na końcowym etapie ciąży (a może to już nawet maleńki noworodek?) oraz zaznaczony miękką linią kształt embrionu – wczesnego stadium życia człowieka – to ten moment, gdy niektórzy uważają, że to jeszcze nie dziecko. My wiemy, że możesz być bardzo mały, ale jesteś człowiekiem – już od poczęcia. I wiemy, że należy Ci się pełnia praw wynikających z bycia człowiekiem. Już od poczęcia jesteś jednym z nas. Tak, zawsze walczyliśmy i będziemy walczyć o prawo do życia dla każdego dziecka, niezależnie od tego, na jakim etapie właśnie się znajduje.

Domena www.RatujZycie.pl w sposób oczywisty nawiązuje do potrzeby ratowania poczętych dzieci. Jej adres jest wezwaniem – mamy świadomość, że świata nie zmieniają pojedynczy ludzie, lecz jest to wysiłek wielu osób. Słowa „ratuj życie” to apel do każdego z nas: włącz się w działania pro-life, to właśnie Ty masz w ręku to wszystko, czego nie mają nienarodzeni. Może ofiarujesz im swój czas podejmując działania w Fundacji jako wolontariusz? W ostatnich miesiącach coraz więcej osób zgłasza się do działania w Fundacji i powstają kolejne komórki ŻiR-u na mapie Polski! A może nie możesz działać, ale wesprzesz sprawę finansowo? Dla obu rodzajów zaangażowania przygotowaliśmy na nowym portalu odpowiednie komponenty – łatwy formularz do zgłoszeń na wolontariat oraz czytelny moduł do wpłat. Niezależnie od tego, jak wesprzesz walkę o życie – każdego prosimy także o modlitwę.

„Ratuj życie” to słowa, które odnoszą się nie tylko do aborcji. Od lat ekspansja lobby LGBT powoduje liczne zagrożenia dla dzieci już narodzonych, a przez to także dla nas wszystkich, dla całych społeczeństw. Obrona normalności przed zakusami groźnego lobby to druga silna nogi działalności Fundacji. Znacie nas dobrze z projektów ustaw, petycji, kontr do wiadomych parad – jesteśmy na tym froncie i działamy tak, by mimo wielkiej dysproporcji sił – być skuteczni. Dlatego wezwanie do ratowania życia jest aktualne w obu przypadkach – wobec dzieci nienarodzonych i tych już po narodzinach. Chcemy bezpieczeństwa dla każdego dziecka. Tak samo jak chcecie tego Wy, Drodzy Przyjaciele.

Mamy nadzieję, że nowy portal spodoba się i dobrze spełni swoją funkcję. Zapraszamy szczególnie do zapoznawania się z kolejnymi wpisami w dziale „Aktualności” – w dobie szalejącej cenzury warto mieć dostęp do prawdy. Dajemy Wam tę prawdę we wpisach na blogu, seriach nagrań „Pro-Life Bez Cenzury” i reportażach z akcji terenowych oraz w Sejmie.

Mamy także gorącą prośbę: wszyscy wiemy, jak bywa z informatyką. Jeśli zauważycie, że coś jeszcze niedomaga, gdzieś na portalu trzeba coś usprawnić – dajcie znak! Wasza pomoc będzie nieoceniona, byśmy mogli stawać się jeszcze lepsi – dla nienarodzonych i już narodzonych, dla Was.

Serdecznie pozdrawiamy!

Zarząd, Zespół i Wolontariusze Fundacji Życie i Rodzina

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

Aborcja z przyczyn psychiatrycznych miała uleczyć pacjentkę, jednak tak się nie stało. Zabicie dziecka pozostawia

8 lipca, 2024

Amerykańska organizacja non profit Voice of Voiceless (Głos niemających głosu) oferuje wsparcie dla byłych homoseksualistów

4 lipca, 2024

Już we wrześniu tego roku w Warszawie otworzy się Queer Muzeum, czyli miejsce upamiętniające historię

3 lipca, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.