Polscy homoaktywiści przykładem zachodnich działaczy próbują kneblować usta tych, którzy krytykują ich poczynania i odważnie nazywają rzeczy po imieniu. Sprawa 16 aktywistów, którzy pozwali Kaję Godek za nazwanie homoseksualizmu zboczeniem potwierdza, że tolerancja, o jakiej często mówią, to fikcja.
Krzysztof Kasprzak, członek zarządu Fundacji Życie i Rodzina, odniósł się do sprawy w rozmowie na kanale Chrobry Szlak. Podkreślił problem upolitycznienia polskich sądów. „Kiedyś orzekały po lini moskiewskiej, teraz orzekają po lini tęczowo-brukselskiej” – stwierdził. W ustnym uzasadnieniu do wyroku sądu padło nieobecne w polskim systemie prawnym sformułowanie „mowa nienawiści”, które używane jest przez lewicowo-tęczowych aktywistów do szantażowania tych, którzy mówią prawdę na temat destrukcyjnego wpływu ideologii LGBT. Zwycięstwo obywatelskiej inicjatywy Stop LGBT, której inicjatorem jest Fundacja Życie i Rodzina, to ogromny krok ku hamowaniu propagandy LGBT w polskiej przestrzeni publicznej. Agresja homoaktywistów jest niewątpliwie polityczną zemstą za srogą porażkę, jaką ponieśli w październikowym głosowaniu w Sejmie.
Krzysztof Kasprzak:
„W tej sprawie chodzi o polityczną zemstę i kneblowanie możliwości jakiejkolwiek krytyki ruchu LGBT, homoaktywizmu i homoaktywistów. I to jest prawdziwa intencja i prawdziwe dno tej sprawy. Wiadomo, że jest to skierowane w stronę Kai Godek, która stoi na czele tej konserwatywnej kontrofensywy, która się w Polsce od wielu lat odbywa.”
Aktywiści LGBT pozwali Kaję Godek
Przypomnijmy sprawę: w 2018 r. w telewizji Polsat News, Kaja Godek wypowiadała się na temat referendum aborcyjnego w Irlandii. Podczas rozmowy z dziennikarką sprzeciwiła się określaniu Irlandii jako kraju katolickiego i rozwinęła wątek homoseksualnego premiera Irlandii. W kontekście homoseksualizmu padło słowo „zboczenie”. 16 aktywistów urażonych tymi słowami pozwało Kaję Godek, ale przegrali sprawę w sądzie pierwszej instancji. Złożyli jednak apelację i w lutym 2022 r. sąd apelacyjny stanął po stronie LGBT wydając ideologiczny wyrok nakazujący ponowne skierowanie sprawy do I instancji.
Polecamy całą rozmowę z Krzysztofem Kasprzakiem: