Polska bez aborcji eugenicznej. Wyrok Trybunału Konstytucyjnego wchodzi w życie.

Wieloletnie starania ludzi dobrej woli przyniosły efekt! Dzisiaj, 27 stycznia 2021 roku Trybunał Konstytucyjny opublikował uzasadnienie wyroku ws. aborcji eugenicznej, a sam wyrok pojawił się w Dzienniku Ustaw. To oznacza, że po latach walki udało się zakończyć barbarzyńskie praktyki zabijania „gorszych” dzieci w majestacie prawa.

Po trzech miesiącach lawirowania i łamania prawa rządzący musieli opublikować wyrok TK w sprawie aborcji eugenicznej. Wreszcie zakończyłao się gehenna tysięcy niewinnych dzieci (w tym wielu z Zespołem Downa), które dotychczas mordowano w łonach matek.

Wyrok opublikowany – Polska bez aborcji eugenicznej!

„W ocenie Trybunału dziecko jeszcze nieurodzone, jako istota ludzka – człowiek, któremu przysługuje przyrodzona i niezbywalna godność, jest podmiotem mającym prawo do życia, zaś system prawny – zgodnie z art. 38 Konstytucji – musi gwarantować należytą ochronę temu centralnemu dobru, bez którego owa podmiotowość zostałaby przekreślona” – czytamy w uzasadnieniu.

Ten wyrok i jego publikacja to efekt starań i pracy setek tysięcy ludzi dobrej woli. Przez ostatnie kilka lat środowiska pro-life intensywnie walczyły o prawa dzieci do życia.

„Ogromne wyrazy uznania należą się przede wszystkim tym, którzy przez ostatnie lata brali udział w inicjatywach pro-life: kolejnych projektach ustaw, pikietach i modlitwie. Setki tysięcy podpisów pod projektami ustaw, z finałem w postaci #ZatrzymajAborcję nie zebrały się same. To zasługa wielu dobrych ludzi! Jesteśmy głosem tych, którzy sami mówić nie mogą i ten głos nienarodzonych nie mógł być dłużej ignorowany! Nacisk społeczny ma sens!” – mówi Kaja Godek, pełnomocnik projektu #Zatrzymaj Aborcję

Trybunał potwierdził, że Konstytucja obejmuje ochroną życie wszystkich Polaków, a nie tylko tych zdrowych. Dał też do zrozumienia, że życie ludzkie jest wartością samą w sobie. Nie można zabijać dziecka tylko dlatego, że badania wskazują na jego chorobę.

„W ocenie Trybunału, art. 4a ust. 1 pkt 2 Ustawy o planowaniu rodziny nie pozwala przyjąć, że duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu ma stanowić podstawę do automatycznego domniemania naruszenia dobrostanu kobiety ciężarnej, zaś samo wskazanie na potencjalne obciążenie dziecka takimi wadami ma charakter eugeniczny. „

Dzisiejszy dzień to dzień zwycięstwa cywilizacji życia, zakończenie prawnego barbarzyństwa jakim było prawo do selekcji i mordowania chorych dzieci.

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

Sąd rejonowy w Lublinie skazał ks. Mirosława Matusznego za prezentowanie prawdy o aborcji.

22 maja, 2024

O możliwości zahamowania aborcji tabletkami i uratowania dziecka wspominała pediatra z wieloletnim stażem dr Grażyna

21 maja, 2024

W Sejmie Rzeczypospolitej miały miejsce wystąpienia dotyczące 4 projektów ustaw o aborcji. W sprawę zaangażowało

20 maja, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.