Pod ratuszem szopka, w szpitalu zabite dzieci. Relacja z pikiety w Lublinie

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, w centrum Lublina można natknąć się na ozdoby, choinki i szopkę. Wszyscy na swój sposób świętują przyjście na świat Bożego Dziecięcia. Równocześnie w stolicy Lubelszczyzny funkcjonuje szpital, gdzie zabijane są dzieci oraz pracują ludzie, którzy na to pozwalają.

22 grudnia w Lublinie odbyła się pikieta antyaborcyjna. Święta Bożego Narodzenia to czas radości, szczególnie dla dzieci. Jednak nie dla wszystkich. Jedne obdarowuje się prezentami, innym odbiera się życie. A czy te Święta nie mają nam przypominać o tym, że każde nowe życie jest cudem samym w sobie? I to bez względu na wyznawane poglądy czy religie.

Manifestacja przebiegła spokojnie. Wolontariusze wraz z plakatem stali pod miejskim ratuszem. Akcja była tym wymowniejsza, że naprzeciwko nas była szopka bożonarodzeniowa. Przechodnie odwiedzali szopkę, ale nie podchodzili do nas. Jedynie wymieniali komentarze między sobą. Ucieszyliśmy się z postawy ochroniarza trzymającego pieczę nad szopką, który pochwalił nasze działania.

W tym czasie oczekiwania przedświątecznego i my oczekujemy – pozytywnych wyników sejmowej batalii o życie i decyzji związanej z zakazem aborcji eugenicznej. Tymczasem nie ustajemy w wysiłkach, aby bez względu na polityczne wybory obywatele zrozumieli, że prawo do życia, także tych nienarodzonych, jest niezbywalne.

Izabela Durma

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach im. Ottona Sterna postanowiła włączyć się w czerwcowe propagowanie wypaczeń

12 czerwca, 2024

Gdzie bezpiecznie urodzić dziecko, mając pewność, że w tym miejscu i rękami tych ludzi nikogo

11 czerwca, 2024

Po zdecydowanej wygranej prolajferów na wysłuchaniu publicznym w Sejmie komisja Nadzwyczajna ds. aborcji spanikowała. Na

6 czerwca, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.