Piszemy do Minister Zdrowia: co jest w wytycznych do aborcji?

Minister Zdrowia Izabela Leszczyna na konferencji prasowej stwierdziła, że wytyczne do „zakończenia ciąży” opracowane przez zespół prof. dr. hab. Krzysztofa Czajkowskiego są „niewystarczające”. Aż strach pomyśleć, co chciałaby tam wyczytać. Próby upowszechnienia aborcji w Polsce, wytyczne do tzw. „przerywania ciąży” oraz stanowisko rządu w kwestii aborcji powinny zaniepokoić każdego obrońcę życia.

Od miesięcy opinia publiczna szuka informacji o listach dzieci typowanych do aborcji, stawiając pytania o transparentność prac i etykę ministerialnych ekspertów. Zmowa milczenia wokół aborcji w Polsce i tajne spotkania zespołu – powodują, że ludzie dobrej woli czują się oszukiwani.

Obrady zespołu były bezprawnie utajniane, co wcale nie uspokoiło obrońców życia i stało w kontrze do przepisów o dostępie do informacji publicznej. Akcje pro-life oraz reakcja Policji na protesty w sprawie wytycznych do aborcji pokazują, że zwolennicy zabijania mają wiele do ukrycia.

Policyjny szwadron rozbił brutalnie interwencję pro-life w sprawie wytycznych.

Ministrowie zdrowia Adam Niedzielski, Katarzyna Sójka i Izabela Leszczyna wszyscy podejmowali kroki wpływające na politykę aborcyjną w Polsce. Ich działania, w tym promocja pigułki wczesnoaborcyjnej i współpraca z organizacjami mordującymi dzieci, są kluczowe dla zrozumienia kierunku zmian, jakie chcieliby widzieć w prawie aborcyjnym.

Aktualna minister po zaledwie półtora miesiąca sprawowania funkcji ma już na swoim koncie lobbowanie za pigułką wczesnoaborcyjną bez recepty dla wszystkich od 15. roku życia, zapraszanie na spotkania radykalnych aborterów, takich jak Aborcyjny Dream Team, Strajk Kobiet, Federa, Kongres Kobiet, promujące sztuczną produkcję dzieci in vitro Stowarzyszenie Nasz Bocian, popierającą sexed Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. 

Publicznie oświadcza też, że będzie zmuszać do mordowania dzieci wszystkie szpitale położnicze mające kontrakt z NFZ. Jeśli któryś z kierowników nie będzie chciał w swojej placówce aborcji, straci kontrakt. 

Ponieważ opinia publiczna wciąż nie wie, jakie wytyczne do aborcji opracował ministerialny zespół, wysłaliśmy zapytanie o informację publiczną. Jeśli w ciągu 14 dni Ministerstwo nie odpowie, zwrócimy się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Treść zapytania:

WNIOSEK O INFORMACJĘ PUBLICZNĄ 

Fundacja Życie i Rodzina jest organizacją społeczną realizującą misję obrony dzieci nienarodzonych przed aborcją, a narodzonych przed lobby LGBT. 

W związku z prowadzoną przez nas działalnością, na podstawie art. 2 ust. 1 ustawy o dostępie do informacji publicznej z dnia 6 września 2001 roku (Dz.U.2022 poz. 902) wnoszę o wydanie kopii dokumentu końcowego wypracowanego przez Zespół do spraw opracowania wytycznych dla podmiotów leczniczych w zakresie procedur związanych z zakończeniem ciąży. Zgodnie z informacjami dostępnymi w serwisach internetowych Ministerstwa Zdrowia, zespół ten został powołany w czerwcu 2023 roku i zakończył prace w dniu 31.01.2024r., a jego pracom przewodniczył prof. dr hab. Krzysztof Czajkowski. 

Określam sposób udostępniania informacji: skan w/w dokumentu na adres e-mail kontakt@RatujZycie.pl oraz pocztą tradycyjną na adres Fundacja Życie i Rodzina, ul. Wolska 84/86/418, 01-141 Warszawa.

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

NAMBLA to amerykańskie stowarzyszenie, które opowiada się za zmianą przepisów dotyczących seksu z nieletnimi. Ponadto

17 lipca, 2024

W Sejmie wygrało życie. Posłowie odrzucili ustawę o dekryminalizacji aborcji. Faktycznie projekt legalizował mordowanie dzieci

15 lipca, 2024

Nie od dziś wiadomo, że lobby LGBT chętnie wyciąga rękę po dzieci. W Kielcach zaplanowano

15 lipca, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.