Pilnuj budżetu! Ruszyła petycja obywatelska o zahamowanie finansowania szkodliwych ideologii w Lublinie

Dzisiaj, 22 lutego 2021 roku ruszyła zbiórka podpisów pod petycją do Rady Miasta Lublin o zaprzestanie finansowania organizacji i inicjatyw, które poparły tzw. Strajk Kobiet i promują aborcję oraz ideologię LGBT. Akcja nosi nazwę „Pilnuj budżetu”!

W wyniku obywatelskiego monitoringu systemu dotacji miejskich, wykazano, że Rada Miasta przeznacza ogromne sumy na dofinansowanie instytucji, które jawnie sprzeciwiają się konstytucyjnej zasadzie ochrony życia oraz zasadzie ochrony rodziny. Nawet kilka milionów złotych rocznie trafia do fundacji i stowarzyszeń popierających ideologię LGBT, proaborcyjne strajki oraz rozruchy uliczne, podczas których atakowane są np. kościoły. Generowanie kosztów przez dofinansowywanie podmiotów, których działania są sprzeczne z wartościami konstytucyjnymi – nie jest celowe i nie stanowi realizacji interesu publicznego.

„Ta obywatelska akcja wynika z troski o pieniądze Lublinian i o naszą społeczność. Miasto i tak ma ogromne długi, a wydawanie rocznie milionów złotych na instytucje i organizacje, które propagują rzeczy sprzeczne z porządkiem konstytucyjnym i interesem społecznym, budzi w nas – mieszkańcach Lublina – uzasadnione wzburzenie. Przecież to nie są pieniądze urzędników, tylko każdego z nas! Mamy prawo wymagać, aby były wydawane sensownie i dla dobra wspólnego.” – mówi Krzysztof Kasprzak z Fundacji Życie i Rodzina.

Lublin jest jednym z najbardziej zadłużonych miast w Polsce. Dług ten rośnie, pomimo czynionych jeszcze w 2008 roku prognoz, że będzie spadał. W czasie lockdownu, gdy wielu obywateli traci możliwość zarobkowania, marnowanie publicznych pieniędzy na szkodliwe ideologie jest szczególnie bulwersujące.

Inicjatywę podjęła Fundacja Życie i Rodzina w koalicji z Stowarzyszeniem KoLiber Lublin, lubelską Młodzieżą Wszechpolską i Ruchem Narodowym Lublin. Treść petycji i karty do zbiórki podpisów można znaleźć na stronie www.pilnujbudzetu.pl. Zbiórka podpisów będzie trwała do 23 kwietnia i zakończy się złożeniem petycji w Urzędzie Miasta. Wtedy sprawą będą musieli zająć się radni.

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

Lewacka nagonka medialna na ludzkie życie ma sprawić, iż kobiety będą postrzegać ciążę jako stan,

21 czerwca, 2024

Minister Zdrowia Izabela Leszczyna żąda kary dla Pabianickiego Centrum Medycznego za odmowę aborcji. Szpital miałby

20 czerwca, 2024

Tranzycja dzieci jest nie do zaakceptowania. W American College of Pediatricians powstał tekst deklaracji przeciwko

20 czerwca, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.