Aborcja to ohydna zbrodnia, bo dokonana na najbardziej bezbronnych istotach ludzkich – dzieciach. Od samego początku Fundacja Życie i Rodzina podejmowała wysiłek, aby uświadamiać nasze społeczeństwo o tym fakcie, m.in. wychodząc na ulice i robiąc pikiety antyaborcyjne oraz zbierając podpisy przeciwko aborcji.

Pikiety antyaborcyjne to spotkanie z prawdą prosto w oczy

Jednym z najlepszych sposobów na pokazanie ludziom prawdy są pikiety antyaborcyjne. Od wielu lat przekonujemy się o tym, jak wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego co dzieje się podczas aborcji. Zdjęcia abortowanych dzieci mogą szokować, jednak skutecznie pokazują, że nie jest to zwykły „zabieg” czy „usunięcie ciąży”, ale bezbronne istoty ludzkie, którym aborterzy robią straszne rzeczy.

Pikieta to szansa na rozmowę, dyskusję i przekonanie nieprzekonanych. Mimo, że czasem wolontariusze spotykają się z nieprzychylnymi głosami, to zdecydowana większość przechodniów jest wdzięczna za pokazaną prawdę.

Pikiety przeciw aborcji zmieniają Polskę

To właśnie nieustępliwość pokazywania prawdy o aborcji sprawiła, że postulaty zawarte w projekcie „Zatrzymaj Aborcję” zostały wreszcie spełnione wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z dnia 22 października 2020 roku.

Zanim zapadł wyrok Trybunału, tysiące ludzi dobrej woli zbierało podpisy przeciwko aborcji w kilku inicjatywach ustawodawczych, zwieńczonych projektem „Zatrzymaj Aborcję”, pod którym podpisało się milion Polaków.

Oczywiście Fundacja podejmuje różne inicjatywy, które mają chronić rodzinę i życie najbardziej bezbronnych. Polacy zasługują aby znać prawdę o tym, że aborcja to wielki biznes w którego skład wchodzą kliniki aborcyjne, firmy farmaceutyczne (np. te sprzedające pigułki poronne) czy też kliniki in vitro. To właśnie podczas procedury in vitro dochodzi do wielu wczesnych (przed implantacją) oraz późnych (np. w wyniku wad genetycznych dziecka) aborcji.

pikiety antyaborcyjne

Edukacja antyaborcyjna jest potrzebna

Jak pisaliśmy wcześniej – pikiety antyaborcyjne to dobra okazja do rozmowy i uświadamiania przechodzących ludzi. Doświadczenie pokazuje nam, że nadal wiele osób jest nieświadomych tego co naprawdę dzieje się podczas aborcji. Ponieważ media głównego nurtu nie mówią o tym, a rzetelne informacje są często blokowane przez sieci społecznościowe – wiele osób jest przekonanych, że to niegroźny „zabieg”, a zabicie własnego dziecka to „wybór”.

Pikiety antyaborcyjne pełnią więc rolę edukacyjną, a spotkanie z ludźmi twarzą w twarz jest o wiele bardziej skuteczne niż dyskusje internetowe, artykuły w mediach czy filmy na YouTube. W pamięci mamy liczne przykłady osób, które po zobaczeniu pikiety przeciwko aborcji i rozmowie z wolontariuszami zmieniają swoje podejście do aborcji i stają po stronie cywilizacji życia!

Zachęcamy też do włączenia się w nasze akcje, wystarczy się z nami skontaktować: https://www.zycierodzina.pl/kursy/

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.