Pierwsze czytanie projektu „Zatrzymaj Aborcję” już w środę

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję” został poinformowany przez Marszałka Sejmu o rozpoczęciu prac nad projektem ustawy zakazującej aborcji eugenicznej. Pierwsze czytanie projektu odbędzie się w środę o godzinie 19:00. Tego samego dnia po godzinie 22:00 rozpocznie się również blok głosowań.

Do reprezentowania projektu w pracach w parlamencie została wyznaczona Pełnomocnik Komitetu, Kaja Godek. Ponadto w związku ze złożoną przez Magdalenę Korzekwę-Kaliszuk rezygnacją z prac w inicjatywie do zastępowania Pełnomocnika wyznaczony został Krzysztof Kasprzak, członek zarządu Fundacji Życie i Rodzina.

Inicjatywa „Zatrzymaj Aborcję” to największa w historii Polski akcja w obronie życia. Projekt ustawy zakłada usunięcie możliwości zabijania dzieci z podejrzeniem niepełnosprawności lub choroby. Nie wprowadza zmian w kwestii karalności za aborcję oraz nie zmienia zasad dostępu do badań prenatalnych. W ciągu dwóch miesięcy zebrano pod nim podpisy ponad 830 000 obywateli.

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

Lewacka nagonka medialna na ludzkie życie ma sprawić, iż kobiety będą postrzegać ciążę jako stan,

21 czerwca, 2024

Minister Zdrowia Izabela Leszczyna żąda kary dla Pabianickiego Centrum Medycznego za odmowę aborcji. Szpital miałby

20 czerwca, 2024

Tranzycja dzieci jest nie do zaakceptowania. W American College of Pediatricians powstał tekst deklaracji przeciwko

20 czerwca, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.