„Oby było więcej takich akcji w Zabrzu!”

To, co dzieje się w polskich mediach, najlepiej czuje się na ulicy. Lawina emocjonalnego przekazu, z którego wyłącza się dziecko, zupełnie tak, jakby nie istniało. Kłamstwa i półprawdy, które niestety wielu ludzi bezkrytycznie akceptuje. Właśnie dlatego w zeszły piątek, 23 grudnia, staliśmy z naszym plakatem na ulicy Powstańców Śląskich w Zabrzu.

Już na początku zgromadzenia jedna z przechodzących nastolatek stwierdziła, zerkając na nasz plakat, że w Polsce nie można dokonać aborcji w 24. tygodniu ciąży. Powiedziała to na tyle głośno, żebyśmy usłyszeli i szła na tyle szybko, żeby nie usłyszeć naszej odpowiedzi. Mimo wszystko starałem się, mówiąc głośno, dotrzeć do oddalającej się dziewczyny. Czy usłyszała? Czy kiedykolwiek sprawdzi czy miała rację? Mam nadzieję, że kiedyś trafi na kogoś, kto zna zapisy prawa i uświadomi ją, że obecnie funkcjonująca ustawa pozwala zabijać dzieci nienarodzone do chwili osiągnięcia przez nie zdolności do życia poza organizmem matki. Tylko w przypadku przesłanki związanej z czynem zabronionym prawo ogranicza możliwość uśmiercania dzieci nienarodzonych do 12 tygodnia ciąży. Czy zobaczy kiedyś jak wygląda 12-tygodniowy człowiek w łonie swojej mamy? Kolejne pytanie bez odpowiedzi. Może właśnie Ty będziesz miał okazję do przekazania tej prawdy?

Nasza pikieta w Zabrzu trwała 1,5 godziny. Na sam koniec podszedł pan, który nie był przekonany do naszych metod. Po kilkunastu minutach rozmowy i obserwacji reagujących przechodniów, usłyszeliśmy od niego głośno wypowiedziane – Oby było więcej takich akcji w Zabrzu!

Mariusz Piotrowski

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

NAMBLA to amerykańskie stowarzyszenie, które opowiada się za zmianą przepisów dotyczących seksu z nieletnimi. Ponadto

17 lipca, 2024

W Sejmie wygrało życie. Posłowie odrzucili ustawę o dekryminalizacji aborcji. Faktycznie projekt legalizował mordowanie dzieci

15 lipca, 2024

Nie od dziś wiadomo, że lobby LGBT chętnie wyciąga rękę po dzieci. W Kielcach zaplanowano

15 lipca, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.