Obrońcy życia, a w tle słodycze i agresja

W poniedziałkowe popołudnie jako wolontariusze kęckiej komórki Fundacji Życie i Rodzina stanęliśmy w obronie życia w dwóch miastach – Kętach i Andrychowie. Obie pikiety spotkały się z dużym zainteresowaniem przechodniów.

w-tekstW Andrychowie usłyszeliśmy wiele pochwał, a pewna pani osobiście nam podziękowała i każdemu z osobna pogratulowała odwagi. Nie brakowało jednak negatywnej opinii pana, który zaproponował nam samobójstwo.

Również w Kętach zdania były podzielone. Staliśmy tam na rynku przy skrzyżowaniu. Już na początku zostaliśmy bardzo mile przyjęci przez tamtejszego mieszkańca, który przywitał nas ciastem i słodyczami. Wielu kierowców zatrzymujących się zwracało uwagę na treść przedstawionych banerów. W pewnym momencie, tuż przy końcu zgromadzenia, zapanowała nieprzyjemna atmosfera, którą spowodował agresywny zwolennik zabijania dzieci, ponieważ ubliżał nam i straszył rękoczynami. Po kilku minutach policja zabezpieczająca pikietę była zmuszona podjąć interwencję. Jednak i to nie uspokoiło natarczywego przechodnia. W efekcie został skuty kajdankami i odwieziony z miejsca przez radiowóz. Na naszą pikietę natrafiła też zwolenniczka czarnego protestu, która nazwała nas faszystami.

Mimo tych epizodów, przeważały pozytywne głosy kobiet. Jedna z nich była zainteresowana uczestnictwem w naszych akcjach, które już w niedługim czasie planujemy zorganizować w innych pobliskich miejscowościach.

Paulina Stachecka

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

Lewacka nagonka medialna na ludzkie życie ma sprawić, iż kobiety będą postrzegać ciążę jako stan,

21 czerwca, 2024

Minister Zdrowia Izabela Leszczyna żąda kary dla Pabianickiego Centrum Medycznego za odmowę aborcji. Szpital miałby

20 czerwca, 2024

Tranzycja dzieci jest nie do zaakceptowania. W American College of Pediatricians powstał tekst deklaracji przeciwko

20 czerwca, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.