Niewygodna prawda antyaborcyjnej pikiety

W przeddzień Narodzenia Pańskiego w Puławach w godz. 12:00 – 13:00 w ramach przedświątecznej akcji Fundacji Życie i Rodzina odbyła się  pikieta antyaborcyjna. Przechodnie wykazywali zainteresowanie prezentowanymi treściami, jednak nie zawsze  reakcje były znakiem poparcia dla tak wielkiej sprawy, jaką jest walka o ludzkie życie.

W trakcie akcji do naszych działaczy podeszła kobieta z kilkuletnią córeczką i znacząco wyraziła swoją dezaprobatę wobec prezentowanych na plakatach fotografii. W jej odczuciu widok martwych dzieci jest drastyczną formą uświadamiania czy próby uwrażliwiania społeczności lokalnej na aborcję. Przede wszystkim martwiła się o odbiór dzieci, bo – jak sama powiedziała – jak ona ma to dziecku wytłumaczyć, czym jest aborcja? Szkoda, że jej troska ograniczała się tylko do wybranych dzieci.

dsc00111Innym rozmówcą w czasie pikiety był pewien pan, który na przykładzie swoich zagranicznych podróży stwierdził, że w ogóle nie powinniśmy się tym zajmować, bo to sprawa indywidualna. Swoje racje akceptacji aborcji argumentował również tym, że przecież w Argentynie, z której pochodzi papież, aborcja i antykoncepcja są ogólnie dostępne. Tłumaczyliśmy mu, że w żadnym razie nie oznacza to jego akceptacji na te praktyki.

Nasze stanowisko w sprawie życia nienarodzonych dzieci i ukazywania prawdy o zbrodni, jaką jest aborcja, pozostaje niezmienne. Naszym zadaniem i obowiązkiem jest troska o podtrzymanie oraz rzeczywiste ukazanie nie zawsze wygodnej prawdy. Już wkrótce kolejne akcje!

Patrycja Leszek

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

Aborcja z przyczyn psychiatrycznych miała uleczyć pacjentkę, jednak tak się nie stało. Zabicie dziecka pozostawia

8 lipca, 2024

Amerykańska organizacja non profit Voice of Voiceless (Głos niemających głosu) oferuje wsparcie dla byłych homoseksualistów

4 lipca, 2024

Już we wrześniu tego roku w Warszawie otworzy się Queer Muzeum, czyli miejsce upamiętniające historię

3 lipca, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.