Nie zgadzamy się na eugenikę – pikieta w Krakowie

Pikieta w Krakowie zatrzymaj aborcję / Dzieci w Polsce są zabijane

Znów pikietowaliśmy w Krakowie. Tym razem na Rondzie Mogilskim. Swoją obecnością potwierdziliśmy, że nie zgadzamy się na zabijanie dzieci – skandaliczną praktykę, którą obecnie dopuszcza polskie prawo proaborcyjne. Znów byliśmy głosem tych, którym odbiera się prawo do życia zanim jeszcze się narodzą, zanim są w stanie bronić się przed agresją i unicestwieniem.

Pikietę rozpoczęliśmy o godz. 18.30. Pierwsze pół godziny naznaczone było ciszą i spokojem. Przechodzący i przejeżdżający ludzie przyglądali się zdjęciom dzieci, zabitych w wyniku haniebnego procederu aborcji.

Wzrasta świadomość, że dzieci nie wolno zabijać

Potwierdzeniem tego było wsparcie, jakie otrzymaliśmy od przechodniów, a dokładnie od dwóch osób. Najpierw podeszła pewna pani, dziękując, że jesteśmy i angażujemy się w tak istotnej sprawie. Podała nam ręce i uśmiechała się do nas. Jakiś czas później podobnie na naszą obecność zareagował mężczyzna, który również okazał nam wsparcie. Cieszymy się, gdy ludzie dołączają na swój sposób i według swoich możliwości do naszej społeczności obrońców życia. A liczy się każdy gest.

Wiele osób jest świadomych zagrożenia aborcyjnego. Pod jego presją często stawiane są matki ─ pozbawione opieki ojca nienarodzonego dziecka, bez wsparcia najbliższych. Skutki tego mogą być tragiczne: zabicie dziecka i trauma dla matki oraz jej rodziny. Poprzez pokazywanie prawdy o aborcji ostrzegamy przed tym złem.

Milcząca większość popiera postulat ochrony życia człowieka w Polsce

Wiemy, że są ludzie, którzy w milczący sposób popierają postulaty prolife. Przechodzą obok, ale nie mają śmiałości, by do nas podejść. Nie chcą, aby w Polsce obowiązywał nadal „kompromis aborcyjny”, w wyniku którego codziennie zabijana jest trójka niczemu niewinnych dzieci.

Zdecydowana większość tych dzieci jest uśmiercana w szpitalach ze względu na podejrzenie choroby lub niepełnosprawności. Nie godzimy się na to i przeciwko temu protestujemy. To sprawa priorytetowa. Państwo bowiem w pierwszej kolejności ma zapewnić prawo do życia i bezpieczne funkcjonowanie wszystkim obywatelom. A na ten moment robi to tylko cząstkowo, obejmując prawną ochroną jedynie zdrowych i dużych.

Zwolennicy aborcji atakują

Wśród osób, które znalazły się blisko naszej pikiety, byli też zwolennicy aborcji. Spotkaliśmy się z ich strony z atakiem słownym. Mężczyzna, który przez jakiś czas przyglądał się naszej akcji, z nienawiścią przyznał: „Gdybym miał kałasznikowa, to bym was rozstrzelał”. Była to reakcja na prawdę, którą pokazujemy. Na to, jak traktowane są dzieci „gorsze” ─ poczęte w wyniku gwałtu, podejrzewane o niepełnosprawność. Tak, przeciwstawianie się jawnej niesprawiedliwości kosztuje. I dobrze, że przy naszych pikietach obecna jest policja ─ gdyby nie stróże prawa, bylibyśmy bardziej zagrożeni fizycznym atakiem. Do tego bowiem prowadzi proaborcyjne nastawienie – jeśli można zabijać nienarodzone dzieci, to można też pozostałych ludzi, którzy nie mieszczą się w wyznaczonych ramach obecnego mainstreamu, którzy są w jakiś sposób niewygodni.

Pomimo przeciwności i trudu nadal będziemy przypominać o krzywdzie dzieci, które w polskich szpitalach są zabijane w wyniku haniebnej aborcji. Będziemy protestować, by wzrastała świadomość zagrożenia, jakie niesie przyzwolenie na aborcję w naszym kraju. Będziemy trwać nieustannie przy naszych postulatach prolife, by zmienić prawo w Polsce. By nie można było uśmiercać tych, którzy sami jeszcze obronić się nie mogą.

tekst: Marcin Tomasz Nowak

DOŁĄCZ DO NAS!

Nie bądź obojętny! Wspieraj obrońców życia w Polsce – nie pozwólmy, aby zabijanie najsłabszych było nadal obowiązującym prawem. Dzięki Twoim datkom możemy skuteczniej pokazywać prawdę o aborcji i bronić życia oraz rodziny. 

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

Szwajcarskie władze na ponad rok odebrały rodzicom 16-letnią córkę. Wszystko dlatego, że rodzice sprzeciwili się

23 lipca, 2024

Homopropaganda wdziera się do świata najmłodszych. Szwedzka dziennikarka i pisarka Lisa Bjärbo napisała książkę dla

22 lipca, 2024

NAMBLA to amerykańskie stowarzyszenie, które opowiada się za zmianą przepisów dotyczących seksu z nieletnimi. Ponadto

17 lipca, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.