„Myślałam, że dzieci są usuwane z godnością”

Ostatnio sporo się dzieje. Jako wolontariusze kaliskiego oddziału Fundacji Życie i Rodzina staramy się uczestniczyć w miejskich wydarzeniach o tematyce pro-life oraz sami organizować akcje, które nigdy nie pozostawiają przechodzących ludzi obojętnymi.

Takim większym wydarzeniem były Miejskie Obchody Światowego Dnia Zespołu Downa, w których wzięliśmy udział. Zostały one zorganizowane przez Grupę Wsparcia „Przystań”. Wydarzenie zgromadziło kilkadziesiąt osób, głównie rodziców z dziećmi, ale także wolontariuszy i osoby wspierające to dzieło. W programie imprezy była między innymi akcja „Balonik do nieba” nagrywana dronem, a także zabawy ze strefą artystyczną „Uciechowo” oraz koncert „Piano song”.

W obliczu brutalnej rzeczywistości, kiedy najczęstszymi ofiarami aborcji są dzieci podejrzane o zachorowanie na Zespół Downa, warto uświadamiać społeczeństwo, że to są ludzie, którzy chcą żyć, realizować swoje pasje i marzenia, niejednokrotnie bardzo utalentowani w różnych dziedzinach życia publicznego. Ta świadomość, że #aborcjazabija trafia to coraz większej liczby osób, co widzimy podczas naszych pikiet. Przykładem jest choćby ostatnia, zorganizowana 24 marca przy pomniku A. Asnyka. Wydarzenie to spotkało się z różnymi reakcjami mieszkańców. Jedną z nich było zszokowanie pewnej kaliszanki, która dotychczas myślała, że dziecko jest „usuwane z godnością”, bez bólu, a zamiast tego zobaczyła obraz rozczłonkowanego ciała dziecka. Wytłumaczyliśmy tej pani, w jaki sposób człowiek jest zabijany podczas aborcji. Słysząc to była poruszona. Po chwili podziękowała nam za pokazywanie prawdy. Również inne przechodzące osoby zadawały pytania dotyczące pikiety i celu naszego działania. Akcja upływała zatem bardzo intensywnie – ludzie chcieli spokojnie podyskutować, co jest niezmiernie ważne, bo nie zamykają się na prawdę, którą chcemy im przekazać.

O najbliższych działaniach będziemy informować na bieżąco!

Małgorzata Nowak

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

Lewacka nagonka medialna na ludzkie życie ma sprawić, iż kobiety będą postrzegać ciążę jako stan,

21 czerwca, 2024

Minister Zdrowia Izabela Leszczyna żąda kary dla Pabianickiego Centrum Medycznego za odmowę aborcji. Szpital miałby

20 czerwca, 2024

Tranzycja dzieci jest nie do zaakceptowania. W American College of Pediatricians powstał tekst deklaracji przeciwko

20 czerwca, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.