Mikrochimeryzm. Nienarodzone dziecko leczy matkę

Organizm nienarodzonego dziecka ma pozytywny wpływ na organizm matki, wpływ wręcz uzdrawiający – niektóre choroby mogą znikać w trakcie ciąży.

Podczas ciąży komórki dziecka trafiają do krwioobiegu matki zostając tam nawet na lata. Mogą zostawić po sobie ślady w tkankach, kościach, mózgu i w skórze. Każde dziecko pozostawi po sobie taki ślad. Badania wykazały obecność komórek dziecka w mózgu matki 18 lat po porodzie (Hoekzema, 2017).

Jeśli np. serce matki zostanie zranione, komórki dziecka dostają się w miejsce rany i przekształcają się tak, by móc leczyć dane miejsce. Co więcej, komórki dziecka mogą sprawić, że różne choroby, na które cierpi matka, znikną. Badania pokazują, że gdy konkretny narząd wewnętrzny matki ulega naruszeniu, komórki płodu odnajdują to chore miejsce i przekształcają się w różnego rodzaju komórki specjalizujące się w naprawianiu chorej tkanki.

Tak więc kobieta podczas ciąży nosi  pod sercem szczególny wspomagacz własnego organizmu, który odwdzięcza się w taki sposób za to, że może się rozwijać w ciele matki. Można by to nazwać swoistą wymianą albo po prostu pomocą. Dziecko pomaga matce, chociaż jeszcze się nie urodziło. 

Zjawisko to – określone przez naukowców jako mikorchimeryzm – jest kolejnym już dowodem na to, że dziecka rozwijającego się pod sercem kobiety nie należy traktować jako złośliwego wirusa, choroby, czy problemu, którego trzeba się pozbyć, jakby szkodził matce. Wręcz przeciwnie, ten mały organizm służy mamie od swoich pierwszych chwil!

Tekst: Mikołaj Brzyski

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach im. Ottona Sterna postanowiła włączyć się w czerwcowe propagowanie wypaczeń

12 czerwca, 2024

Gdzie bezpiecznie urodzić dziecko, mając pewność, że w tym miejscu i rękami tych ludzi nikogo

11 czerwca, 2024

Po zdecydowanej wygranej prolajferów na wysłuchaniu publicznym w Sejmie komisja Nadzwyczajna ds. aborcji spanikowała. Na

6 czerwca, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.