Lekarz powinien leczyć, a nie zabijać

Pierwsze sygnały dotyczące problemu aborcji w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej docierały do nas podczas ulicznych akcji, kiedy przechodnie podchodzili i mówili, że w placówce tej zabija się nienarodzone dzieci. Nie pozostaliśmy bierni i postanowiliśmy wysłać  zarządowi szpitala w trybie przewidzianym w ustawie o dostępie do informacji publicznej konkretne pytania. Otrzymane ze szpitala dane przerażają.

Aborcja nie ma nic wspólnego z leczeniem, bo jest zabiciem bezbronnego i niewinnego dziecka w prenatalnym etapie jego życia. Właśnie dlatego wolontariusze Fundacji Życie i Rodzina będą uświadamiali społeczeństwo o tym, co dzieje się w tej placówce służby zdrowia i przypominali, że lekarz leczy pacjentów, a aborter pozbawia życia człowieka.

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej powinien nam się kojarzyć z leczeniem i opieką nad człowiekiem, który wymaga pomocy. Niestety, od roku 2010 do października 2016 dokonano w tej placówce 29 aborcji. Według otrzymanych danych ilość aborcji w szpitalu wzrasta. W latach 2010-2014 było ich 11, a od 2015 roku do listopada 2016 roku dokonano ich aż 18.

BB 17_02_2017(2)„Jesteśmy tu, aby zaprotestować przeciwko zabijaniu dzieci nienarodzonych w szpitalu. Czuję wielki smutek, zaskoczenie. Mam nadzieję, że pracownicy, którzy zobaczą te plakaty, którzy uczestniczą w tym procederze, zaprzestaną tego działania, a nasza obecność im w tym pomoże” – wyjaśniała przyczyny naszej obecności jednemu z dziennikarzy Agnieszka, wolontariuszka Fundacji Życie i Rodzina.

Dziękujemy dziennikarzom za przybycie, dziękujemy również wszystkim wolontariuszom. Pragniemy zaprosić na kolejne pikiety wszystkich ludzi, którzy wierzą w sprawiedliwość i prawdziwą równość. Akcje zapowiadane będą na lokalnym profilu Fundacji Życie i Rodzina – Bielsko-Biała i Żywiec. „Nie zaprzestaniemy działań dopóki dzieci w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej nie będą bezpieczne” – zapowiada Łukasz Duda, koordynator z Bielska-Białej.

Mariusz Piotrowski

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

Lewacka nagonka medialna na ludzkie życie ma sprawić, iż kobiety będą postrzegać ciążę jako stan,

21 czerwca, 2024

Minister Zdrowia Izabela Leszczyna żąda kary dla Pabianickiego Centrum Medycznego za odmowę aborcji. Szpital miałby

20 czerwca, 2024

Tranzycja dzieci jest nie do zaakceptowania. W American College of Pediatricians powstał tekst deklaracji przeciwko

20 czerwca, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.