Kolejny raz przed szpitalem

8 czerwca 2017 roku w godz. 16.00- 17.00 odbyła się antyaborcyjna pikieta przed Szpitalem Klinicznym w Lublinie nr 4 zorganizowana przez lubelską komórkę Fundacji Życie i Rodzina. Pogoda dopisywała, bo było ciepło, lecz wiał porywisty wiatr i musiałem trzymać mocniej kij, aby nie wypuścić go z moich rąk. Wiedziałem, że warto i że sprawa jest ważna.

Reakcje przechodniów były różne. Pewien przechodzący mężczyzna, który zapewne był studentem (był ubrany w garnitur, gdyż był to czas egzaminów) popukał się w czoło wyrażając przy tym swój gest niezadowolenia. Była to zasmucająca reakcja. Bo czy nauka nie powinna służyć prawdzie?

Na plakacie trzymanym przez wolontariuszy było zdjęcie Szpitala Klinicznego nr 4, a także widniał znamienny napis: „Tutaj pracują aborterzy”. W latach 2011-15 zostało zamordowanych 11 nienarodzonych dzieci, tak wynika z oficjalnego pisma przesłanego przez dyrekcję placówki. Należałoby podjąć refleksję:” Kim jest lekarz?” Warto zacytować tu słowa polskiego papieża dotyczące odpowiedzialności lekarza, jak i całego personelu medycznego względem życia, które jest święte: „Szczególna odpowiedzialność spoczywa na personelu służby zdrowia: lekarzach, farmaceutach, pielęgniarkach i pielęgniarzach, kapelanach, zakonnikach i zakonnicach, pracownikach administracyjnych i wolontariuszach. Ich zawód każe im strzec ludzkiego życia i służyć mu.” Lekarz ma przede wszystkim leczyć, nigdy zabijać!

Szymon Ziarko

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

NAMBLA to amerykańskie stowarzyszenie, które opowiada się za zmianą przepisów dotyczących seksu z nieletnimi. Ponadto

17 lipca, 2024

W Sejmie wygrało życie. Posłowie odrzucili ustawę o dekryminalizacji aborcji. Faktycznie projekt legalizował mordowanie dzieci

15 lipca, 2024

Nie od dziś wiadomo, że lobby LGBT chętnie wyciąga rękę po dzieci. W Kielcach zaplanowano

15 lipca, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.