Katarzyna Sójka głosowała przeciw życiu. Pikieta w Poznaniu

Pikieta w Poznaniu. Katarzyna Sójka głosowała przeciw życiu

W Poznaniu przy Międzynarodowych Targach Poznańskich odbyła się pikieta w ramach akcji „Sejm bez aborterów”. Miejsce i czas – pogodne letnie popołudnie – zostały starannie wybrane, gdyż zwykle wówczas przemieszcza się tamtędy wielu ludzi – transportem publicznym, samochodami, rowerami, jak również pieszo. Stojący w korkach ulicznych jak i ci, którzy byli zmuszeni zatrzymać się na czerwonym świetle, mieli okazję na dłuższą chwilę zawiesić wzrok na naszych banerach. Mogli zobaczyć na nich twarze dwóch posłanek związanych z regionem Wielkopolskim: Katarzyny Sójki i Jadwigi Emilewicz. Do tego zdjęcia ciałka abortowanego dziecka.

Obie panie są posłankami PiSu, obie piastują obecnie ważne stanowiska państwowe i obie głosowały za odrzuceniem projektu ustawy, który miał na celu polepszyć ochronę życia ludzkiego.

Katarzyna Sójka – od niedawna Minister Zdrowia, ma teraz zajmować się kwestią zdrowia i życia polskich obywateli, choć dotychczas w tym zakresie nie dała się poznać z dobrej strony. Wiele wskazuje na to, że Sójka zamierza kontynuować politykę Niedzielskiego. Tę kontynuację widać szczególnie w kontekście  funkcjonowania zespołu o zawoalowanej nazwie „zespół ds. opracowania wytycznych dla podmiotów leczniczych w zakresie procedur związanych z zakończeniem ciąży”. W praktyce jest to po prostu zespół ds. mordowania dzieci.
Jadwiga Emilewicz, obecnie obejmująca stanowisko pełnomocnika rządu ds. polsko-ukraińskiej  współpracy rozwojowej, również głosowała przeciwko życiu.

Mieszkańcy Poznania nie przechodzili obok banerów obojętnie. Dało się wyczuć, że trudno było im jednoznacznie opowiedzieć po którejś ze stron. – Przeciwnicy partii PiS, równocześnie będący zwolennikami aborcji byli mocno zdezorientowani i niepewni tego jak powinni zareagować. Słysząc, że posłowie PiS głosowali przeciw życiu wcale nie zaczynali pałać sympatią do nielubianej partii. Z kolei zwolennicy partii rządzącej  reagowali zdziwieniem, niekiedy oburzeniem. Pokazywaliśmy fakty, a te są niepodważalne.
Zderzenie z prawdą dla wielu osób mogło być bolesne, ale, miejmy nadzieję, pozwoliło im ocknąć się z letargu, a to właśnie stanowiło cel naszej pikiety: aby Polacy byli świadomi swoich wyborów. 

Pikieta w Poznaniu. Katarzyna Sójka głosowała przeciw życiu

Pikieta w Poznaniu. Katarzyna Sójka głosowała przeciw życiu

Pikieta w Poznaniu. Katarzyna Sójka głosowała przeciw życiu

Tekst: Iwona Lester

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

NAMBLA to amerykańskie stowarzyszenie, które opowiada się za zmianą przepisów dotyczących seksu z nieletnimi. Ponadto

17 lipca, 2024

W Sejmie wygrało życie. Posłowie odrzucili ustawę o dekryminalizacji aborcji. Faktycznie projekt legalizował mordowanie dzieci

15 lipca, 2024

Nie od dziś wiadomo, że lobby LGBT chętnie wyciąga rękę po dzieci. W Kielcach zaplanowano

15 lipca, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.