Kaja Godek: trampolina a nie wahadło

kaja godek trampolina wahadło zatrzymaj aborcję

W nowym odcinku vloga Pro-life bez cenzury Kaja Godek mówi o tym, że wahadło nie istnieje, jest za to trampolina. Jak działa trampolina i co wynika z tego, że zwolennicy aborcji ją budują – o tym wysłuchasz w nagraniu poniżej.

Trampolina zamiast wahadła

Cztery lata po wyroku TK o aborcji eugenicznej mogą Państwo usłyszeć o tym, że to, jak dziś szaleją zwolennicy aborcji, to zjawisko określane jako wahadło. Tymczasem nie ma wahadła, jest za to trampolina. Jak działa trampolina i kto i jak ją buduje – o tym w nowym odcinku vloga „Pro-life bez cenzury”. W nagraniu m.in. o wytycznych Bodnara, Leszczyny i pomysłach na referendum o aborcji. Także wątek Irlandii, której historia jest świetnym przykładem, o co chodzi w referendach o aborcji. Warto posłuchać, bo właśnie na Irlandii światowe lobby aborcyjne przećwiczyło wariant budowy trampoliny, by finalnie sięgnąć po aborcję na życzenie.

Referendum w Irlandii 25 maja 2018 roku

W Irlandii 25 maja 2018 odbyło się referendum o aborcji. Niestety życie przegrało z zabijaniem stosunkiem głosów 66:34 procent. Niewiele osób wie jednak, że nie było to pierwsze referendum o aborcji z Irlandii, ale trzecie. Schemat był prosty: dopóki Irlandczycy głosowali za ochroną życia, organizowano kolejne referenda. Gdy wreszcie po latach zagłosowali za aborcją, kolejnych referendów nie trzeba już było organizować.

Pierwsze referendum odbyło się w 1983 roku, kolejne w 2002. W trakcie kampanii przed głosowaniami aborterzy podnosili swoje postulaty i choć przegrali, uzyskiwali pewne korzyści. Najważniejszą było wytworzenie w ludziach przekonania, że o ochronę życia dzieci można pytać, można ją kwestionować i zostawiać do rozstrzygnięcia w drodze plebiscytu.

Pierwszy aborcyjny wyjątek

Gdy w 2013 roku w Irlandii doszło do legalizacji aborcji z zagrożenia życia matki, grunt był już od lat przygotowywany. Ostatecznym argumentem był głośna sprawa Savity Hallappanavar. Kobieta zmarła na sepsę roniąc swoje dziecko. Aborcjoniści nakłamali w mediach, że zmarła z braku aborcji, choć nie była to prawda. Przypadek Savity posłużył do urobienia opinii publicznej, by zaakceptowała mordowanie dzieci, przynajmniej czasem.

Sromotna porażka życia

Ostatecznie legalizacja aborcji w Irlandii rozstrzygnęła się w referendum w 2018 roku. Kampanię pod hasłem Vote Yes sfinansował sam rząd. Premierem był wówczas Leo Varadkar, z pochodzenia imigrant, zadeklarowany gej, obnoszący się ze swoimi preferencjami łóżkowymi. Na oficjalnych spotkaniach Varadkar pojawiał się ze swoim konkubentem i podkreślał, że są parą gejów. Jego poglądy na aborcję były jasne – dążył do legalizacji. I tak, w referendum 2018 roku życie przegrało. Głównie dlatego, że opinia publiczna od lat przyjęła do wiadomości, że ochronę dzieci w łonach matek można kwestionować.

Jak jest w Polsce?

A jak wygląda budowanie trampoliny w Polsce? Co robić, a w co nie wierzyć zwolennikom aborcji? Komu zależy, żebyśmy uwierzyli w wahadło? Dlaczego proliferów nieustannie wzywa się do bierności? Posłuchaj nagrania Pro-life bez cenzury!

Tekst: red

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

Po co policja filmuje Publiczny Różaniec o zatrzymanie aborcji? To pytanie stawiają sobie wszyscy, którzy

14 stycznia, 2025

Homoseksualiści są grupą narażoną na depresję i samobójstwo. I to pomimo że społeczeństwa coraz bardziej

10 stycznia, 2025

Przedstawiamy sylwetkę człowieka, który wskutek nierzetelnych badań zawyżył statystyki aktywności homoseksualnej. Alfred Charles Kinsey traktował

9 stycznia, 2025

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.