Film o aborcji „Miało nie żyć” zdobył Nagrodę Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „Maksymiliany”. Ale to nie wszystko, bo jury przyznało filmowi także wyróżnienie w kategorii filmy dokumentalne. Jesteśmy wdzięczni każdej osobie, która głosowała na film, bo pokazuje on aborcję taką, jaka ona naprawdę jest – jako absolutne zło, bez światłocienia.
„Miało nie żyć” to film wyjątkowy
„Miało nie żyć” to obraz jedyny w swoim rodzaju. Uzmysławia ludziom, czym jest aborcja z punktu widzenia zabijanego dziecka. Często można usłyszeć relacje matek, lekarzy, polityków i innych osób postronnych. Wiemy zatem, co myślą oni o aborcji oraz co czują. Rzadko jednak mówi się o tej osobie, która jest pierwszą i najważniejszą ofiarą aborcji – o zabijanym dziecku. To właśnie dzieci mordowane bestialsko przez lekarzy cierpią najbardziej. To im zabiera się wszystko, co mają i co mieć by mogły – ich całe życie.
Film dokumentalny o aborcji powstał, bo świadkowie aborcji przełamali milczenie. Wypowiedzi osób, które bezpośrednio widziały mord na dziecku lub były wmanipulowane, aby w tym mordzie w jakiś sposób uczestniczyć – to najbardziej wiarygodne świadectwo o rzeczywistości, jaka ma miejsce w polskich szpitalach.
Horror aborcji w majestacie prawa
Duże, dobrze rozwinięte dzieci duszone przedwczesnym porodem, a potem zostawiane na śmierć, bo nie umarły na czas w drogach rodnych mamy. Matki, które żądają, aby zabrać im sprzed oczu „Downa”, bo przecież nie chcą go oglądać. Pracownicy oddziału noworodkowego, którzy dostają w inkubatorze żywe dziecko po aborcji i mają doglądać, jak cichnie. A potem po prostu zapisać w karcie godzinę zgonu. Bezduszne procedury wpisane oficjalnie do dokumentacji szpitali. Tak wygląda aborcja. To nie jest krótkie usunięcie zlepka komórek! To mordowanie żywych, czujących dzieci, które nie chcą umierać!
Festiwal Filmowy Maksymiliany
Międzynarodowy Festiwal Filmowy Maksymiliany był okazją, aby uświadomić ludziom, jak odbywa się aborcja. Choć wolelibyśmy nigdy nie musieć kręcić podobnych filmów, to jednak cieszymy się, że prawda o aborcji dotarła do widzów. Dziękujemy także każdemu, kto głosował na film, bo w ten sposób okazał solidarność z dziećmi zabijanymi w łonach matek. Dziękujemy Darczyńcom Fundacji Życie i Rodzina, dzięki którym możliwa była produkcja filmu. Także każdemu, kto organizuje pokazy tego ważnego dokumentu.
Oprócz Nagrody Publiczności film „Miało nie żyć” zdobył także Wyróżnienie Jury Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Maksymiliany w kategorii film dokumentalny.
"Miało nie żyć" z Nagrodą Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Maksymiliany! Do tego wyróżnienie w kategorii film dokumentalny. Dziękujemy wszystkim głosującym, Darczyńcom ŻiR-u, którzy umożliwili powstanie i trasę filmu, a przede wszystkim świadkom aborcji, którzy… pic.twitter.com/kQWtGh8WcZ
— Krzysztof Kasprzak (@kasprzak_k_) December 12, 2024
Zorganizuj pokaz „MNŻ” w swojej miejscowości
Niech prawda o aborcji niesie się dalej w Polskę. Wciąż można zorganizować pokaz filmu, wystarczy napisać na kontakt@RatujZycie.pl – odpowiadamy na każde zgłoszenie. Tak jak 40 lat temu ludzką świadomość przeorał film Bernarda Nathansona „Niemy krzyk”, tak dziś „Miało nie żyć” uświadamia, jak wielką zbrodnią jest aborcja.
Tekst: red.