Federacja Stowarzyszeń Rodzin Katolickich w Europie (FAFCE) już wcześniej w pełni poparła polską inicjatywę ustawodawczą „Zatrzymaj Aborcję”, która zawiera propozycję wyeliminowania dopuszczalności aborcji eugenicznych.
W związku z rosnącym naciskiem rozmaitych instytucji międzynarodowych i mediów. FAFCE pragnie powtórzyć swoje wsparcie dla tej inicjatywy obywatelskiej wskazując na zasadę subsydiarności oraz prawo każdego człowieka do życia. Życie każdego człowieka ma znaczenie: społeczeństwo które w pełni szanuje ludzką godność zawsze przyjmie każde dziecko, a szczególną opieką otacza te spośród nich, którą są najsłabsze, które same nie mogą się obronić oraz te, które są dotknięte chorobą lub innymi poważnymi wadami.
Według Prezydenta FAFCE Antoine Renard „Ci którzy określają się jako obrońcy praw człowieka i inni eksperci, a równocześnie ignorują podstawowe fakty naukowe na temat początku ludzkiego życia nie zasługują na szczególną uwagę polskich parlamentarzystów, a przez przegłosowanie inicjatywy #ZatrzymajAborcję, Posłanki i Posłowie uczynią z Polski przykład dla Europy”. W związku ze Światowym Dniem Osób z zespołem Downa, który niedawno obchodziliśmy również w Parlamencie Europejskim wspomniano tam, że w Wielkiej Brytanii, Islandii i Danii ponad 90% dzieci z podejrzeniem zespołu Downa jest abortowanych.
Inicjatywa #ZatrzymajAborcję jest potrzebna nie tylko w Polsce, ale w wielu innych krajach zgodnie z ostatnimi komentarzami uczynionymi przez Komitet Praw Osób Niepełnosprawnych ONZ, który oświadczył, że „prawa, które wprost pozwalają na aborcję ze względów eugenicznych bezpośrednio naruszają Konwencję Praw Osób Niepełnosprawnych.
FAFCE pragnie również podkreślić, że inicjatywa prawna zorganizowana w Polsce zebrała ponad 830.000 podpisów, znacznie ponad minimum 100.000, które potrzebowała, aby ten projekt trafił pod obrady Sejmu. FAFCE będące głosem na forum europejskim wskazuje, że rodzice, którzy w ciszy z dala od głośnych mediów i ulicznych demonstracji wychowują i opiekują się dziećmi dotkniętymi chorobą lub niepełnosprawnością są bogactwem dla całego społeczeństwa: zasługują na nasz szacunek wsparcie i współczucie w ich codziennej walce. Nie potrzebują oni Państwa, które prawnie zapobiega urodzeniu ich dzieci, lecz Państwa, które szanuje ludzie życie w każdym stadium jego istnienia i w każdej sytuacji, wspierając badania, które pomogą zwalczyć choroby i poprawić jakość życia.
FAFCE zwraca się do liderów w Polsce, aby wysłuchali głosu swoich obywateli i nie przestraszyli się zewnętrznych nacisków i wewnętrznych lobby, które walczą z kulturą życia. Europa potrzebuje przykładu budowania kultury życia za którym mogłaby podążyć!
Bruksela, 4 kwietnia 2018 r.
źródło: www.jedenznas.pl