Federacja Europejskich Stowarzyszeń Rodzin Katolickich (FAFCE) popiera inicjatywę #ZatrzymajAborcję

Federacja Europejskich Stowarzyszeń Rodzin Katolickich (FAFCE) w pełni popiera obywatelską inicjatywę ustawodawczą „Zatrzymaj aborcję” mającą na celu wykreślenie przesłanki eugenicznej z obowiązującej w Polsce ustawy aborcyjnej.

Podpisy pod inicjatywą w liczbie około 830 tysięcy (przy wymaganym minimum 100 tysięcy) zostały 30 listopada złożone w parlamencie, który ma trzy miesiące na wyznaczenie terminu pierwszego czytania projektu ustawy.

W przekazanym mediom oświadczeniu FAFCE zwraca uwagę, że 95% aborcji w Polsce dokonywane jest właśnie z uwagi na niepomyślny wynik badań prenatalnych, przez co przez 25 lat obowiązywania obecnej ustawy straciło życie około 20 000 dzieci.

Prezes FAFCE, Antoine Renard, podkreślił, że „wszystkie media i przywódcy polityczni powinni zastanowić się nad prawdziwym znaczeniem aborcji, która zawsze jest tragedią dla dziecka, kobiety i wszystkich krewnych. Nasza historia ma coś do powiedzenia w tej sprawie, szczególnie o eugenice. Jednocześnie instytucje europejskie muszą przestrzegać zasady pomocniczości w tej kwestii, a żadna rezolucja nie może ingerować w cieszącą się popularnością inicjatywę ustawodawczą: jest to dobry znak dla naszej demokracji, że 830 tysięcy obywateli może wyrazić swoją wolę i w ten sposób uczestniczyć w procesie demokratycznym”.

Założona w 1997 roku FAFCE zrzesza 22 organizacje rodzin katolickich z 14 krajów europejskich. Ma status obserwatora przy Radzie Europy i jest członkiem Międzynarodowej Konferencji Organizacji Pozarządowych Rady Europy. Działa w obszarze ochrony życia oraz małżeństwa jako monogamicznego związku kobiety i mężczyzny.

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

Szwajcarskie władze na ponad rok odebrały rodzicom 16-letnią córkę. Wszystko dlatego, że rodzice sprzeciwili się

23 lipca, 2024

Homopropaganda wdziera się do świata najmłodszych. Szwedzka dziennikarka i pisarka Lisa Bjärbo napisała książkę dla

22 lipca, 2024

NAMBLA to amerykańskie stowarzyszenie, które opowiada się za zmianą przepisów dotyczących seksu z nieletnimi. Ponadto

17 lipca, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.