Dzień Świętości Życia – Warszawa mówi „Tak dla życia!”

W niedzielę 2 kwietnia wolontariusze Fundacji Życie i Rodzina stanęli po raz kolejny na ulicach Warszawy, aby wyrazić swoje poparcie dla życia oraz w jego obronie. Ten sam cel towarzyszył kilku tysiącom ludzi, którzy okazując wdzięczność za życie swoje oraz swoich bliskich, wzięli udział w XII Marszu Świętości Życia. Jego hasłem przewodnim było: „Tak dla Życia”. Dzień 2 kwietnia jest jednocześnie rocznicą śmierci Papieża Jana Pawła II, który wiele uczynił, aby świat zrozumiał, jak wielkim darem i cudem jest każde życie i jak ważna jest jego obrona. Dlatego szczególnie dzisiaj, kiedy świat zalewa cywilizacja śmierci, my stajemy po stronie życia i wiemy, że nie stajemy sami.

Nasz baner ze zdjęciem zabitego w wyniku aborcji dziecka stanął na rogu ul. Świętokrzyskiej i Nowego Światu. Dzień słoneczny i ciepły, wiele osób wybrało go na spacer i wiele osób miało okazję tego dnia, po raz pierwszy w życiu, zobaczyć, czym naprawdę jest aborcja. Widzieliśmy, jak na ich twarzach malowało się zgorszenie, oburzenie, zaskoczenie… Tak, właśnie takie uczucia wywołuje prawda o aborcji, a nasz baner tylko ją obrazuje. Dlatego reakcje były różne, ci bardziej świadomi, którzy wracali z Marszu, bardzo nam dziękowali, że jesteśmy i popierali nasze działania. Ci, którzy prawdzie są przeciwni, którzy popierają prawo do odbierania życia bezbronnym, próbowali wyjaśnić, a raczej wykrzyczeć oddalając się w pośpiechu, że racja jest po ich stronie. Dziwnym jest, że najczęściej ci którzy tak bardzo pewni są swoich przekonań, nie mają odwagi, aby stanąć i porozmawiać. Czyżby bali się prawdy?

Wśród osób, których nasze akcje cieszą, było małżeństwo, które podeszło z dwójką dzieci. Dali wzruszające świadectwo o życiu jednej z ich córek, która urodziła się w 26 tygodniu życia płodowego, czyli dwa tygodnie później od dziewczynki, której martwe ciało przedstawia nasz plakat… Ich córka jest zupełnie zdrowa i jej wczesny poród dowodzi, że bez względu na diagnozę, życie które się poczęło, ma prawo się urodzić. A każda matka i każdy ojciec ma obowiązek dołożyć wszelkich starań, aby ich dziecko zostało otoczone miłością i szacunkiem, opieką i wsparciem, nie zaś zabójstwem ze strachu przed jego wychowaniem.

Dzisiejszego dnia otrzymaliśmy bardzo dużo słów poparcia, dobrze jest wiedzieć, że jest wiele osób, które szanują i doceniają życie, które znają jego wartość i potrafią cieszyć się każdą osobą. Dziękujemy za wszelkie sygnały stanięcia po stronie życia i zapraszamy do dalszego wspierania naszej Fundacji. Wszystkich, którzy chcą się włączyć osobiście zapraszamy na nasze kursy prolife, jak również do uczestniczenia w naszych akcjach online.

Agnieszka Mendrzycka

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

Aborcja z przyczyn psychiatrycznych miała uleczyć pacjentkę, jednak tak się nie stało. Zabicie dziecka pozostawia

8 lipca, 2024

Amerykańska organizacja non profit Voice of Voiceless (Głos niemających głosu) oferuje wsparcie dla byłych homoseksualistów

4 lipca, 2024

Już we wrześniu tego roku w Warszawie otworzy się Queer Muzeum, czyli miejsce upamiętniające historię

3 lipca, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.