Dosyć marnowania pieniędzy na promocję szkodliwych ideologii. Petycja „Pilnuj budżetu” trafiła do Rady Miasta.

We środę 28 kwietnia 2021 petycja „Pilnuj budżetu” podpisana przez mieszkańców Lublina trafiła do Rady Miasta. Jest to wyraz oburzenia na władze miasta, które obywatelskie pieniądze rozdają fundacjom i stowarzyszeniom, które agresywnie promują ideologię LGBT, proaborcyjne strajki i deprawację młodzieży/

Pod dokumentem podpisało się ponad 3000 osób, co w dobie pandemii i konieczności zbierania podpisów w sposób pisemny, jest bardzo dobrym wynikiem.

Obywatelski monitoring systemu dotacji miejskich wykazał, że Rada Miasta przeznacza ogromne sumy na dofinansowanie instytucji, które jawnie sprzeciwiają się konstytucyjnej zasadzie ochrony życia oraz zasadzie ochrony rodziny. Generowanie kosztów przez dofinansowywanie podmiotów, których działania są sprzeczne z wartościami konstytucyjnymi – nie jest celowe i nie stanowi realizacji interesu publicznego. Te pieniądze powinny trafiać na remonty ulic, przedszkola, żłobki, miejską infrastrukturę.

[rl_gallery id="7655"]

„Mamy dość marnowania naszych pieniędzy, którymi radni utrzymują finansowo instytucje jawnie popierające szkodliwe ideologie oraz proaborcyjne strajki i rozruchy uliczne.” – powiedział Krzysztof Kasprzak, przedstawiciel komitetu zbierającego podpisy.

Lublin jest jednym z najbardziej zadłużonych miast w Polsce. Dług ten rośnie, pomimo czynionych jeszcze w 2008 roku prognoz, że będzie spadał. W czasie lockdownu, gdy wielu obywateli traci możliwość zarobkowania, marnowanie publicznych pieniędzy na szkodliwe ideologie jest szczególnie bulwersujące.

Zbiórka podpisów pod petycją „Pilnuj budżetu” do Rady Miasta Lublin  trwała od końca lutego do 23 kwietnia  2021 roku.

Tego zadania podjęła Fundacja Życie i Rodzina w koalicji z Stowarzyszeniem KoLiber Lublin, lubelską Młodzieżą Wszechpolską i Ruchem Narodowym Lublin. Treść petycji można znaleźć na stronie www.pilnujbudzetu.pl.

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

Sąd rejonowy w Lublinie skazał ks. Mirosława Matusznego za prezentowanie prawdy o aborcji.

22 maja, 2024

O możliwości zahamowania aborcji tabletkami i uratowania dziecka wspominała pediatra z wieloletnim stażem dr Grażyna

21 maja, 2024

W Sejmie Rzeczypospolitej miały miejsce wystąpienia dotyczące 4 projektów ustaw o aborcji. W sprawę zaangażowało

20 maja, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.