Przedstawiciele fundacji

Kaja Urszula Godek (ur. 02.05.1982)

Kaja Godek – Fundator i członek zarządu Fundacji Życie i Rodzina (www.RatujZycie.pl). Inicjatorka projektów ustaw przeciw aborcji i ideologii LGBT. Pełnomocnik projektów obywatelskich „Stop Aborcji” 2013 i 2015. Inicjatorka i pełnomocnik projektu „Zatrzymaj Aborcję” 2017-2020. Był to największy projekt pro-life w historii Polski, zebrał blisko milion podpisów i został zrealizowany poprzez wyrok Trybunału Konstytucyjnego 22.10.2020r. Zastępca pełnomocnika inicjatywy „Aborcja to zabójstwo” 2022-2023 oraz projektu przeciw homopropagandzie „Stop LGBT” 2021 –2024. Od końca 2012 związana z ruchem pro-life.
W listopadzie 2015 r. powołała do istnienia Fundację ŻiR.

Kaja Godek - fundacja życie i rodzina

W 2013 roku, podczas jej wystąpienia w Sejmie, posłowie Ruchu Palikota opuścili salę plenarną, nie chcąc słuchać o aborcji jako zabijaniu dzieci.

W 2021 roku, podczas pierwszego czytania projektu obywatelskiego #StopLGBT, lewicowi posłowie ponownie opuścili salę obrad, unikając jej odpowiedzi na pytania, które sami zadali.

W 2019 roku Kaja Godek kandydowała do Parlamentu Europejskiego z ramienia Komitetu Wyborczego Wyborców Konfederacji, otwierając mazowiecką listę. Komitet osiągnął w tym okręgu wyraźnie lepszy wynik niż średnia krajowa, zajmując 3. miejsce przed Wiosną Roberta Biedronia, a ogólnokrajowo 4. miejsce. W kampanii najbardziej podkreślała konieczność przeciwdziałania blokowaniu ustawy #ZatrzymajAborcję przez rząd oraz apelowała do społecznego oporu przeciwko zabijaniu dzieci poprzez aborcję.

Nigdy nie była członkiem żadnej partii. Zawsze była blisko polityki, by wpływać na nią dla dobra dzieci poczętych i tych już narodzonych. Motywowała i pomagała brać udział w życiu publicznym wielu osobom zaangażowanym w działania pro-life.

Kaja Godek prowadziła wraz z całą Fundacją ŻiR skuteczny lobbing na rzecz delegalizacji aborcji eugenicznej zakończony wyrokiem TK z 22 października 2020 roku oraz publikacją tego wyroku 27 stycznia 2021 r.

Jest inicjatorką licznych petycji, kampanii i pikiet na rzecz życia i rodziny. Kaja Godek brała udział w społecznym sprzeciwie przeciwko lockdownowi i „terrorowi sanitarnemu”, podnosząc kwestię nieetyczności szczepionek produkowanych na liniach płodowych z abortowanych dzieci. Jest przeciwna zamykaniu kościołów oraz innym formom szykanowania obywateli przez rząd.

Kaja Godek wiele razy musiała bronić swoich poglądów, zwłaszcza przed skrajnie lewicowymi środowiskami. Przez prawomocnie wygrane sprawy, m.in. z Ośrodkiem Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych oraz z uczestnikami czarnego protestu, walczyła o swoje prawa do wolności wypowiedzi. Wygrała prawomocnie kilkanaście spraw sądowych z uczestnikami czarnego protestu (m.in.  szczecińską działaczką LGBT Moniką Tichy z Lambdy), którzy atakowali ją podczas aborcyjnych strajków po wyroku TK o aborcji w październiku 2020 r.

Jest zwolenniczką prawnej ochrony życia, własności prywatnej i wolności osobistej, w tej właśnie kolejności.

Często zapraszana jako komentatorka bieżących wydarzeń do programów radiowych i telewizyjnych, zawsze
w obronie życia i tradycyjnych wartości.

Kaja Godek z własnego doświadczenia wie, jak wygląda rzeczywistość aborcyjna. Kilka lat przed zaangażowaniem społecznym szpital zaproponował jej aborcję jej pierwszego dziecka, u którego zdiagnozowano zespół Downa. Wybrała urodzenie swojego synka (a potem kolejnych dzieci), bo była w ciąży, nie dlatego, że tak postanowiła.

Prywatnie – jest absolwentką anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim oraz managerem projektów tej samej uczelni. Ma męża i czworo dzieci. 

Krzysztof Kasprzak

Krzysztof Kasprzak (ur. 25.09.1982)

Krzysztof Kasprzak – działacz społeczny, inicjator projektów ustaw przeciw aborcji i ideologii LGBT. Pełnomocnik projektów obywatelskich „Stop LGBT” 2021-2024 oraz „Aborcja to Zabójstwo” 2022-2023, zastępca pełnomocnika projektu „Zatrzymaj Aborcję” 2017-2020 (projekt zrealizowany poprzez wyrok Trybunału Konstytucyjnego 22.10.2020 r.). Od 2010 związany z ruchem pro-life. W listopadzie 2015 r. powołał razem z Kają Godek do istnienia Fundację Życie i Rodzina, od tej pory jest członkiem zarządu tej organizacji. 
 
Inicjator licznych projektów, petycji, kampanii, pikiet w obronie życia i rodziny. Regularnie kontruje tzw. parady równości, pokazując na nich zdjęcia ofiar homolobby. W 2019 zahamował w Lublinie finansowanie in vitro z pieniędzy podatników; następnie zorganizował podobne akcje sprzeciwu w innych miastach Polski. Krzysztof Kasprzak od 2022 staje z pikietami informacyjnymi pod liceum im. Zamoyskiego w Lublinie, w którym nauczyciele zadeklarowali, że będą „genderować” uczniów. W 2023 stanął w obronie zaangażowanego społecznie ks. Matusznego, którego posłanka lewicy pozwała za udostępnienie mema.
 
Krzysztof Kasprzak uczestniczył w społecznym sprzeciwie wobec lockdownu i terroru sanitarnego, m.in. poruszając problematykę moralnych wątpliwości dotyczących szczepień opracowanych i produkowanych na liniach płodowych. Krzysztof Kasprzak jest przeciwnikiem zamykania kościołów i innych szykan ze strony rządu wobec obywateli.
 
Wielokrotnie oskarżany przez środowiska skrajnej i agresywnej lewicy. Nie przegrał jeszcze żadnego procesu.
 
Krzysztof Kasprzak z wykształcenia jest historykiem i teologiem. Absolwent kilku kierunków podyplomowych m.in. EMBA. Ma żonę i czworo dzieci.