Aborcjonistka w komisji. Skandal w Sejmie

Proaborcyjna prawnik

Po zdecydowanej wygranej prolajferów na wysłuchaniu publicznym w Sejmie komisja Nadzwyczajna ds. aborcji spanikowała. Na kolejnym posiedzeniu przewodnicząca Dorota Łoboda nie pozwoliła wpuszczać żadnych organizacji społecznych. Z pewnością po to, aby znowu nie okazało się, że obrońców życia jest znacznie więcej niż aborcjonistów. Zadbała też, aby szybko powołać do komisji aborcjonistkę jako doradcę dla posłów.

W trakcie posiedzenia 28 maja na stałego doradcę komisji powołano skrajnie proaborcyjną prawnik związaną z Aborcyjnym Dream Teamem. ADT to kilka feministek, wśród nich Justyna W. skazana w I instancji za pomoc w zabójstwie dziecka tabletkami poronnymi. Powołana do komisji prawnik była pełnomocnikiem W. w trakcie przegranego nieprawomocnie procesu.

Proaborcyjna prawnik

Sabrina Mana-Walasek jest współzałożycielką grupy Prawniczki Pro Abo. Grupa ta oficjalnie lobbuje za powszechnym dostępem do aborcji. Zabijanie dzieci zanim zdążą się urodzić nazywa prawem człowieka. Mana-Walasek nie jest zatem bezstronnym fachowcem, ale osobą o silnych powiązaniach w środowisku skrajnie nieprzyjaznym poczętym dzieciom.

Moja praca magisterska dotyczyła prawa kobiety do planowania rodziny. Studia doktoranckie na Uniwersytecie Warszawskim zakończyły się obroną rozprawy doktorskiej o prawnokarnych aspektach trwałej antykoncepcji, czyli tak zwanej sterylizacji antykoncepcyjnej. Po studiach doktoranckich kontynuowałam naukowe rozważania na temat praw reprodukcyjnych, które zakończyły się ostatnio publikacją książki „Aborcja w Polsce: wybrane aspekty prawne”

– mówi o sobie Mana-Walasek. Zapraszają ją i cytują lewicowe media.

Co z doradcami pro-life?

Aborcjonistka jest już na stałe w komisji. Na tym samym posiedzeniu padły wnioski o dołączenie jeszcze dwóch ekspertów: dr Ewy Klimaszewskiej-Antos (lekarza neurologa) oraz dr Kamili Majcher (lekarza ginekologa). Obecność obu pań jest  niezbędna, bo komisja powinna móc konfrontować swoje prace z faktami z dziedziny medycyny. A poczęte dzieci potrzebują swoich rzeczników, których w komisji jest zdecydowanie za mało. O dołączeniu obu ekspertek ma zdecydować Prezydium Sejmu.

Sytuacja, w której komisja powołuje skrajnie proaborcyjnego doradcę, pokazuje, że posłowie oderwali się od ludzi. Bo w trakcie wysłuchania publicznego zostało jasno powiedziane, że Polacy żądają ochrony życia. Tymczasem komisja działa dokładnie przeciwnie.

Trzymamy rękę na pulsie i będziemy dawać znać, co się dalej dzieje!

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

NAMBLA to amerykańskie stowarzyszenie, które opowiada się za zmianą przepisów dotyczących seksu z nieletnimi. Ponadto

17 lipca, 2024

W Sejmie wygrało życie. Posłowie odrzucili ustawę o dekryminalizacji aborcji. Faktycznie projekt legalizował mordowanie dzieci

15 lipca, 2024

Nie od dziś wiadomo, że lobby LGBT chętnie wyciąga rękę po dzieci. W Kielcach zaplanowano

15 lipca, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.