Aborcja w Lublinie. Jakim prawem…?

W lubelskim Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie w ciągu ostatnich kilku lat życie w wyniku aborcji straciło 11 dzieci. Wśród osób, które nie godzą się na takie barbarzyństwo, są wolontariusze Fundacji Życie i Rodzina. 24 lutego o godz. 15:00 nasza grupa zebrała się pod szpitalem, by nawoływać do zaprzestania mordowania niewinnych.

Jeszcze zanim na dobre wolontariusze postawili plakat, przeszły obok dwie dziewczyny. „Jakim prawem stoją pod naszą uczelnią?” – zapytała retorycznie jedna z oburzonych. Szpital znajduje się w bliskiej odległości od Uniwersytetu Medycznego, którego zapewne niejeden absolwent znajdzie pracę we wspomnianej placówce. To ważne, aby przyszli lekarze mieli odwagę stanięcia po stronie życia, porzucenia konformizmu, dobrych pieniędzy, na rzecz sprawiedliwości i godności osoby ludzkiej.

DSC00400Ogromne komplikacje powodowała pogoda. Mimo dodatniej temperatury trudno było utrzymać plakat ze względu na silny wiatr. Choć jego silne podmuchy uszkodziły stelaż, nie daliśmy za wygraną i nadal prezentowaliśmy przechodniom plakat antyaborcyjny.

Pikieta spotkała się także z pozytywnym odzewem. Jedna z przechodzących pań pobłogosławiła wolontariuszy i podziękowała za to, co robią. Inni po raz pierwszy spotkali się z informacjami zawartymi na plakacie. To znak, że misja obrony życia i edukowania ma charakter uniwersalny i zapewne jeszcze długo będzie konieczna.

Następna pikieta już w najbliższy piątek o godzinie 15:00 Zapraszamy na ulicę Jaczewskiego wszystkich, którym nie jest obojętny los nienarodzonych. Ty też możesz ocalić komuś życie!

Izabela Durma

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

NAMBLA to amerykańskie stowarzyszenie, które opowiada się za zmianą przepisów dotyczących seksu z nieletnimi. Ponadto

17 lipca, 2024

W Sejmie wygrało życie. Posłowie odrzucili ustawę o dekryminalizacji aborcji. Faktycznie projekt legalizował mordowanie dzieci

15 lipca, 2024

Nie od dziś wiadomo, że lobby LGBT chętnie wyciąga rękę po dzieci. W Kielcach zaplanowano

15 lipca, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.